Ak ste si niekedy chceli pozrieť EXIF údaje o fotografii priamo na iPhone, doteraz to cez štandardnú aplikáciu Fotky nešlo. Našťastie však Apple na WWDC 2021 predstavilo iOS 15, ktorý túto možnosť ponúka.

V rámci upgradovaného systému má každý obrázok k dispozícii nové tlačidlo „Info„, ktoré vám zobrazí informácie typu: formát, rozlíšenie, veľkosť, miesto, typ fotoaparátu a označenie zariadenia, ISO, clona, čas a mnoho ďalšieho.

- Reklama -

Apple sa venovalo fotkám v iOS 15 naozaj do detailov 

Ako sme už avizovali vyššie, doposiaľ neexistoval spôsob, ako tieto informácie zobraziť priamo v aplikácii Fotky. Museli ste preto použiť buď aplikáciu tretej strany, skratku alebo iné zariadenie (napríklad Mac).

Niektoré fotografie budú mať vedľa tlačidla Info iskru, čo znamená, že sa v jej zápise nachádzajú informácie, ktoré budete môcť vyhľadať v Look Up móde.

V praxi to bude fungovať tak, že aplikácia Fotky porovná vašu fotografiu zachytávajúcu napríklad kvet s fotkami kvetom na internete a poskytne vám informácie o tom, aký druh kvetu sa na danom obrázku nachádza. Apple funkciu prezentovalo aj v súvislosti s plemenom psa.

Napíšte nám do komentára, či tieto novinky využijete v praxi.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -