Po nedávnej aktualizácií mobilného operačného systému iOS 7 sme mohli byť svedkami opravy niekoľkých menej závažných chýb, ktoré iOS zariadenie postihovali. Dnes sa však objavila správa, podľa ktorej s novým updatom prišla aj nová chyba v aplikácií kalendár!

Chyba v aplikácií „Kalendár“

Chybu, ktorá umožňuje zobrazovať štátne sviatky a iné významné udalosti z iných regiónov, medzi ktoré patrí Kanada či Hong Kong objavil Edgardas Balsevičiu. Práve on zistil, že prišla spolu s posledným udatom iOS 7.1.2 a dostala sa na súčasný iPhone 5S a iPad Air! 

Edgardas už kontaktoval spoločnosť Apple, ktorej zaslal video zobrazujúce práve tento problém. Na to už v Coupertine stihli zareagovať tým, že si priznali chybu a zároveň oznámili, že ju napravia v ďalšom update iOS 7.1.3, ktorý vydajú niekedy v nasledujúcich týždňoch. 

Používatelia Jailbreaku však môžu počítať s tým, že v nej Apple zapláta diery, vďaka ktorým ho bolo možné nainštalovať na zariadenia iOS 7.1.2 a nižšie,podobne ako tomu bolo pred rokom v iOS 6.1.3. Zdá sa teda, že iOS 7.1.2 nebol predsa len posledným updatom ako sa očakávalo a jablková spoločnosť predstaví ešte jeden!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.