Svoj iPhone používam už niekoľko rokov a počas tejto doby mi stihlo rukami prejsť hneď niekoľko generácií. Vzhľadom na to, že som sa zo začiatku celkom bál nákupov aplikácií, musel som sťahovať len také hry, ktoré boli zadarmo. Tie boli síce super, no vždy ma nehorázne štvalo to, že som musel zadávať heslo pre stiahnutie aplikácie, ktorá bola zadarmo. Po novom to už pôjde aj bez toho a stavím sa, že nie len mne sa po tých rokoch uľaví, keďže Apple vypočulo naše prosby.

Free aplikácia bez hesla!

Spoločnosť Apple už vo veľkom testuje budúcu aktualizáciu iOS 8.3, ktorá má okrem podpory bezdrôtového pripojenia CarPlay a samozrejme veľkého množstva nových Emoji smajlíkov aj ďalšiu skvelú funkciu, ktorá spríjemní život azda každého z nás. V nastaveniach si totiž môžte vybrať funkciu, ktorá úplne zruší heslo pri nakupovaní free aplikácií, na ktorých nájdeme tlačidlo „get“. Táto pomerne nenápadná funkcia nebola doposiaľ nikdy dostupná a mnohých to štvalo. Zdá sa však, že nekonečným nervom je už koniec, keďže konečne prichádza!

Žiaľ pokiaľ už testujete iOS 8.3 funkcia vám zrejme stále nebude fungovať a vy tak budete musieť zadávať heslo rovnako, ako v minulosti. Dôvod je celkom jednoduchý. Appe síce pridalo novú funkciu priamo do iOS, no nepridalo ju do iTunes Store, respektíve nepovolila sťahovania bez potvrdenia heslom, čo znamená, že sa stále nedá použiť. Každopádne nápad dobrý a Apple chválime!

Prečítajte si tiež  FBI chce aby Apple odomklo iPhone strelca z Floridy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.