Pokiaľ máte radi vízie, ktorými by sa teoreticky mohla niekedy uberať aj jablková spoločnosť, tak ste na tom správnom mieste. Dnes sa môžete pozrieť na koncept, ktorý sa evidentne inšpiroval staršími zariadeniami, no napriek tomu vyzerá veľmi zaujímavo. Toto je iPhone Slide Pro.

iPhone Slide Pro

Autor následujúcich záberov a videa nižšie zobral do úvahy možný dizajn iPhonu 12 a zakomponoval ho do trochu netradičného tela. Využil pri tom riešenie, ktoré bolo populárne pred cca 15 rokmi pri vysúvacích zariadeniach.

- Reklama -

Tie mali veľký displej (poväčšine dotykový) a po vysunutí aj fyzickú QWERTY klávesnicu. Vďaka tomu sa na nich dali veľmi pohodlne písať e-maily, upravovať textové dokumenty či komunikovať prostredníctvom SMS atď…

iPhone Slide Pro - zaujímavý koncept, ktorý nám pripomína minulosť.
iPhone Slide Pro - zaujímavý koncept, ktorý nám pripomína minulosť.

Dnes už je však doba celkom iná a popravde si nevieme predstaviť, že by podobný smartfón niekedy v budúcnosti vyrábala aj spoločnosť Apple. Nikdy ale nehovor nikdy!

V prípade následujúceho konceptu používateľa čaká po vysunutí druhý samostatný displej, ktorý môže poskytnúť viacero možností. Nemusí sa tu teda nachádzať len samostatná klávesnica ale aj napríklad rozšírené možnosti otvorenej aplikácie.

iPhone Slide Pro - zaujímavý koncept, ktorý nám pripomína minulosť.
iPhone Slide Pro – zaujímavý koncept, ktorý nám pripomína minulosť.

Veľký potenciál však vidíme aj v oblasti hrania. Azda najväčšia nevýhoda súčasných smartfónov je tá, že si používateľ prekrýva obsah na displeji prstami a tým sa značne ukracuje o celkový zážitok.

V takomto prípade si vieme predstaviť, že by druhý displej dokázal zobraziť napríklad jednoduchý joystick. Vyriešilo by to vyššie uvedený problém s prstami. Je to však len naša idea. Do komentára nám napíšte, ako by sa podľa vás takéto riešenie dalo využívať v praxi.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.