Aj keď Apple oficiálne nerozhodlo, či bude vyžadovať povinné očkovanie pre zamestnancov, ktorí sa chcú vrátiť do práce v októbri tohto roka, firma takúto možnosť minimálne zvažuje.

Pre redaktora Joshoma Liptona z CNBC to uviedol priamo generálny riaditeľ Tim Cook. Apple vraj robí všetko preto, aby sa jeho pracovníci mohli vrátiť do kancelárií. Kompetentní sledujú vývoj pandémie na dennej báze aby zistili, či je povinné očkovanie správna cesta alebo nie.

V porovnaní s tým tu máme ale iného technologického giganta, ktorý zdá sa na nič nečaká. Spoločnosť Google dnes oznámila, že ak sa chce vrátiť niektorý zo zamestnancov za svoj pracovný stôl, musí sa preukázať certifikátom o podaní vakcíny. Je teda pravdepodobné, že Google bude čoskoro nasledovať aj Apple či iné firmy.

Prečítajte si tiež  Zákazníci Apple Store si opäť musia nasadiť rúška a respirátory

Len tak pre predstavu, Google aktuálne zamestnáva cez 130 000 zamestnancov, čo nie je málo. Mnoho z nich zdieľa jeden priestor a stretávajú sa každý deň. Očkovanie je teda cesta ako zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19, ktoré stále vyčína po celom svete.

Spoločnosť stojaca za najpoužívanejším internetovým vyhľadávačom na svete zároveň odložila návrat do práce až do polovice októbra. Všetci ktorí môžu vykonávajú svoje povinnosti z domu.

Niektorí zamestnanci chcú zostať doma už natrvalo

Apple Park

Na záver len dodáme, že v prípade vybraných zamestnancov Apple (ale aj iných firiem) nastal zaujímavý zlom, kedy je myšlienka návratu do fyzickej kancelárie nepopulárna, pretože si zvykli na vykonávanie svojich úloh z domu.

Mnoho firiem z podobných dôvodov umožní zostať svojim pracovníkom na home office aj po pandémií ak ich výkon zostane na rovnakej úrovni, ako by chodili do práce.

Apple však s týmto prístupom nesúhlasí a stojí za názorom, že osobná spolupráca je zásadná pre kultúru a vývoj budúcich produktov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.