Nový operačný systém iOS 8 si stiahlo len 52% používateľov. Je to síce úctyhodné číslo, no oproti minulým rokom naozaj slabé. Veď iOS 7 si stiahlo za prvý týždeň toľko užívateľov ako súčasnú verziu za 6 týždňov. Prečo to tak je sa dozviete už o malú chvíľu!

Zlý štart

Pokiaľ dobre sledujete dianie okolo Apple určite vám neuniklo to, že iOS 8 nezačalo práve tak, ako by si mnohí predstavovali. Totiž objavovali sa v ňom naozaj závažné chyby, ktoré mnohým používateľom znepríjemňujú život až doteraz. Áno Apple síce už vydalo dve aktualizácie, no tá prvá nepomohla vôbec a od tej druhej, iOS 8.1, od ktorej sa to očakávalo, taktiež neodstránila to, čo sme potrebovali. Nie je sa teda dôvod diviť, že iOS 8 je po šiestich týždňoch nainštalovaný len na 52% zariadeniach.

iOS 8 je naozaj podarený dizajnérsky kúsok - Svetapple.sk
iOS 8 nemal práve najlepší štart – Svetapple.sk

Zmeny

Druhým dôvodom, prečo ľudí nový operačný systém až tak moc neláka je to, že tých zmien oproti predošlej verzii naozaj nie je mnoho. Áno nájdeme tu napríklad manuálny mód v aplikácií fotoaparát, či hlasové diktovanie textu sms správ, no stále to nie sú nevyhnutné veci na zmenu. iOS 7 je navyše veľmi stabilný operačný systém, zatiaľ čo iOS 8 príliš nie (čoskoro bude aj iOS 8).

iOS 8 na iPhone 5S - Svetapple.sk
iOS 8 na iPhone 5S – Svetapple.sk

Strach

Posledným dôvodom, prečo si už ľudia neinštalujú iOS 8 je strach zo spomalenia. Ten majú predovšetkým majitelia iPhonov 4S či iPadov mini, v ktorých je už relatívne zastaralí hardftware čo sa podpisuje aj na plynulosti či rýchlosti systému. Navyše „žerie“ naozaj veľa baterky!

ios-8-camera-photos

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.