Apple vydalo nový operačný systém ešte pred dvoma mesiacmi, čo znamená, že už môžme mať na svete nejaké grafy, ktoré nám prezradia či je operačný systém úspešný. No, podľa všetkého nie je príliš populárny, keďže si ho za prvých 45 dní stiahlo približne o 20% používateľov menej, ako minuloročný iOS 7. Niet sa však čomu diviť. Operačný systém totiž nebol tak výrazne obmenený, ako jeho predchodca!

Dizajn

Za nevšedný úspech iOS 7 môže predovšetkým dizajn, v ktorom sa po prvýkrát začali objavovať pestré farby a Apple sa zbavilo toho „vážneho“ používateľského prostredia. Skrátka nový dizajn je omnoho veselší a spríjemňuje nám každý jeden deň. Práve preto môžme na nasledujúcom grafe vidieť výrazne vyšší počet stiahnutí za prvých 15 dní, ako je tomu v prípade iOS 8. Ten totiž nepriniesol ani tak dizajnové zmeny, ako nové funkcie, čo znamená, že nemusí lákať toľko používateľov aby si ho stiahli.

Problémy

Druhým aspektom, ktorý sa podpísal pod nižší záujem o operačný systém je jeho stabilita. Na starších zariadeniach totiž spôsoboval veľké problémy, vďaka ktorým ich spomaľoval a niektorí používatelia sa dokonca sťažovali, že ich iPhony či iPady sa jednoducho nedajú používať. Apple to však už sčasti opravil formou aktualizácie iOS 8.1.1, vďaka ktorej je stabilita omnoho lepšia, ako doteraz!

appl

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.