Mobilný operačný systém iOS 8, ktorý Apple predstavilo na svojej konferencii WWDC 2014 a následne ho ponúklo používateľom v septembri, nezačal práve najlepšie a dosť sa to podpísalo aj na jeho podieli na trhu. Tento mobilný operačný systém si totiž za posledných 14 dní nainštalovalo len 1% používateľov a to je pri 69% naozaj málo!

69%

Rast podielu na trhu nového mobilného operačného systému je čím ďalej tým pomalší. Môžu za to najmä dva fakty. Obdobie januára je obdobím po Vianociach, počas ktorého bolo rapídne aktivovaných množstvo zariadení, ktoré Ježiško priniesol pod stromček. Druhým dôvodom je samozrejme to, že iOS 8.1.2 má stále svoje muchy a aj keď tu už mala byť aktualizácia s označením 8.1.3, nezdá sa, že by sa s ňou Apple niekam ponáhľalo. Samotné čísla potom hovoria, že starší iOS 7, ktorý ponúka o niečo menej noviniek, no pre mnohých používateľov veľmi nepodstatných, používa stále 28% používateľov. Naopak iOS 6 a staršie, ktoré sa poväčšine nachádzajú na starších iPhonoch/iPadoch používajú len 3% používateľov. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať po veľkej aktualizácií iOS 8.2, no zatiaľ nie sú tieto  čísla pre Jablkovú spoločnosť vôbec priaznivé!

iOS 8 - svetapple.sk
iOS 8 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať repasovaný iPhone XR.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.