Apple na včerajšej konferencií predstavil nové zariadenia, novy hardvér, nový softvér a vydal iOS 9 Golden Master. Stalo sa ale niečo, čo asi nikto nečakal… Apple rozposlal vývojárom prvú betu systému iOS 9.1! Recenziu tohto operačného systému, takisto ako návod na stiahnutie ti prinesieme v najbližších článkoch. 

Prečo?

Jeden z dôvodov je, že ho testuje kvôli tomu, že systém vyjde v čase vydania iPadu Pro (v novembri tohto roku). Práve nový, 12.9″ tablet bude zariadením, ktoré ponúkne predinštalovaný systém 9.1.

Prví testeri však už teraz prichádzajú na prvé rozdiely medzi iOS 9.1 a 9, ktorý vychádza o pár dní. Hneď na úvod si všimli zmenu, bez ktorej sme nemohli pokojne spať a skutočnosť, že Apple pridal túto novinku do pripravovanej aktualizácie, nás naozaj potešila. 

Zdvihnutý prostredník!

Nie, nejedná sa o vtip. Apple naozaj do svojho iOS 9.1 totiž prináša kolekciu nových smajlíkov Emoji, s ktorými bude život taký ako nikdy predtým. Apple totiž ako druhý (po Microsofte) uviedol smajlíka s vystrčeným prostredníkom.

Tohto smajlíka si ľudia priali už dávno a Apple im túto požiadavku ochotne splnilo. Nové smajlíky ďalej zahŕňajú kolekciu nových zvieratiek ako je krab, veverička, jednorožec, ale aj jedlo ako napríklad Tacos. Smajlíky pribudli najmä v sekcií Zvieratá, Príroda a Objekty. Nachádza sa tu tiež smajlík z Wall Street, zamyslený smajlík, smajlík s obväzom na hlave, či Robot. Pár nových smajlíkov si môžeš pozrieť na obrázkoch nižšie.

Nové smajlíky - SvetApple.sk
Nové smajlíky – SvetApple.sk
Nové smajlíky - SvetApple.sk
Nové smajlíky – SvetApple.sk

Prečítajte si tiež  Kedy príde prvá verejná beta iOS 10 a ako ju inštalovať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk