Apple práve vydal iOS 9 pre širokú verejnosť. Na tento moment sme určite už všetci veľmi dlho čakali (v prípade, že si sa nezapojil do beta testovania….) ! Apple uvádza niekoľko informácií o vylepšení iOS 9, ktoré by mal software obsahovať, zatiaľ však nie je jasné, či tomu naozaj tak bude. Redakcia magazínu SvetApple.sk ti ale určite prinesie informácie o iOS 9 z vlastného pohľadu!

Aktualizácia

Aktualizáciu softwaru urobíš veľmi jednoducho! Stačí prejsť do „Nastavenia“ → „Všeobecné“ → „Aktualizácia systému“. Následne, zvoľ iOS 9 a je to!

- Reklama -

12042056_766429186818264_1673252424_n

Apple uvádza iOS 9 takto

iOS 9 je plný vylepšení, ktoré oceníš každý deň. Tvoje aplikácie budú ešte užitočnejšie, s novými funkciami na multitasking v iPade budeš ešte produktívnejší. Inteligentné produktívne návrhy ti pomáhajú dokončiť veci skôr, ako by si povedal. A ďalšie vylepšenia v samotnom jadre operačného systému zvyšujú výkon, predlžujú životnosť batérie a rozširujú zabezpečenie. Čím viac budeš iOS 9 používať, tým viac sa budeš čudovať, ako si doteraz mohol byť bez neho.

Snímka1

Poznámky

Robiť si poznámky je užitočné. A teraz ešte aj sofistikované. Hľadáš jednoduchý spôsob, ako zmeniť zoznam úloh na zoznam, z ktorého môžeš splnené úlohy odškrtávať? Vybavené! Prípadne si do poznámky pridaj fotku, mapu či adresu webstránky. Alebo si do nej niečo načrtni prstom. A vďaka iCloudu sa zmeny v poznámkach aktualizujú vo všetkých tvojich zariadeniach a v iCloud.com. To znamená, že budeš mať poruke vždy tie najaktuálnejšie poznámky.

Snímka4

Multitasking

iPad je skvelý na prácu aj na zábavu, na vytváranie skvelých dizajnov, presvedčivých prezentácií, premietanie fotiek, alebo na videochat s tvojimi najbližšími a na kopu ďalších vecí. Jeho veľkú obrazovku teraz využiješ na dve z týchto vecí – naraz!

Snímka3

Vyhľadávanie

Obrazovka vyhľadávania je teraz vopred vyplnená kontaktmi, aplikáciami, miestami v okolí a ďalším obsahom. Ponúka množstvo nových funkcií. Uľahčí ti teda život!

Lepší výkon a dlhšia výdrž batérie.

Vylepšenia, skryté pod kapotou, ti prinášajú vyšší výkon, jednoduchšie aktualizácie, dlhšiu výdrž batérie a spoľahlivejšie zabezpečenie. Tvoje zariadenie tak pri všetkom, čo robíš, funguje omnoho lepšie. Celý operačný systém, jeho aplikácie a kľúčové technológie znižujú spotrebu batérie vždy, keď je to možné. Batéria ti tak vydrží každý deň dlhšie. Tvoj iPhone vďaka senzorom okolitého osvetlenia vie, či je položený na stôl displejom nadol, a zabráni rozsvieteniu obrazovky aj vtedy, keď ti príde notifikácia. A nový režim nízkej spotreby energie Low Power dokáže ešte viac predĺžiť výdrž batérie.

Podporované zariadenia:

Kompatibilita zariadení s iOS 9 - SvetApple.sk
Kompatibilita zariadení s iOS 9 – SvetApple.sk

Zdroj: apple.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]