Spoločnosť Apple vydala svoj nový operačný systém len niečo cez 2 dni dozadu a od tej chvíle, kedy mala tak trochu problém so svojimi preťaženými servermi sa podarilo nový operačný systém stiahnuť používateľom z celého sveta. Za 24 hodín sa novinka dostala až na 12%  zariadení. Znie to ako nízke číslo ale pravda je iná!

iOS 9 ukazuje skvelé čísla

iOS 9 je na tom viac ako dobre. V súčasnosti je totiž nainštalovaný na obrovskom množstve iPhonov, iPadoch či iPodoch Touch. Aj na našej stránke sme zaznamenali pomerne vysoké percento návštev z operačných systémov iOS 9 a iOS 9.1 beta. Znamená to teda, že iOS 9 je vo svete celkom obľúbené a ľudia si ho inštalujú radi aj keď…

Aj keď minulý rok to bolo o čosi lepšie. iOS 8 sa dostalo 24 hodín po začatí dostupnosti na 16% zariadení. Rok predtým sa objavilo iOS 7 až na 20% zariadení. Netreba ale zabúdať ani na to, že za posledný rok sa predalo podstatne viac iPhonov či iPadov ako po roky minulé. Updatovať teda mohlo rovnaké množstvo ľudí ako pred 2 rokmi ale v skutočnosti títo ľudia tvoria asi iba 12%. Všetko sa ukáže už v nasledujúcich mesiacoch!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Po nainstalovani noveho systemu sa stretávam s mnozstvom chyb. Padaju aplikácie, telefon mrzne, výrazne kolíše signál ako pri hlavosej tak aj dátovej komunikácii. Stalo sa mi aj také že som sa nikam nedovolal napriek tomu, ze som mal zobrazeny plny signal. Dufam, ze to co najskor opravia. Dokonca som musel urobit v dvoch prípadoch aj soft reset, nakolko nebolo mozne s telefonom nic iné urobiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here