Spoločnosť Apple vydala svoj nový operačný systém len niečo cez 2 dni dozadu a od tej chvíle, kedy mala tak trochu problém so svojimi preťaženými servermi sa podarilo nový operačný systém stiahnuť používateľom z celého sveta. Za 24 hodín sa novinka dostala až na 12%  zariadení. Znie to ako nízke číslo ale pravda je iná!

iOS 9 ukazuje skvelé čísla

iOS 9 je na tom viac ako dobre. V súčasnosti je totiž nainštalovaný na obrovskom množstve iPhonov, iPadoch či iPodoch Touch. Aj na našej stránke sme zaznamenali pomerne vysoké percento návštev z operačných systémov iOS 9 a iOS 9.1 beta. Znamená to teda, že iOS 9 je vo svete celkom obľúbené a ľudia si ho inštalujú radi aj keď…

- Reklama -

Aj keď minulý rok to bolo o čosi lepšie. iOS 8 sa dostalo 24 hodín po začatí dostupnosti na 16% zariadení. Rok predtým sa objavilo iOS 7 až na 20% zariadení. Netreba ale zabúdať ani na to, že za posledný rok sa predalo podstatne viac iPhonov či iPadov ako po roky minulé. Updatovať teda mohlo rovnaké množstvo ľudí ako pred 2 rokmi ale v skutočnosti títo ľudia tvoria asi iba 12%. Všetko sa ukáže už v nasledujúcich mesiacoch!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.