No, zdá sa, že aj spoločnosť, akou je coupertinsky gigant Apple, môže niekedy urobiť nejakú tú chybičku. Nie, že by sme sa chceli spoločnosti vysmievať, ale aj malé dieťa dokáže spočítať, že 5%+56%+40% je dokopy 101%. No zdá sa, že mobilný operačný systém používa naozaj veľké množstvo používateľov!

iOS na 56% zariadení

Koniec srandy. Apple vo svojej poslednej oficiálnej správe uvidelo, že iOS 8, ktorý už máme na trhu približne dva mesiace a prináša niekoľko zmien oproti minulému iOS 7, si zatiaľ stiahlo len 56% používateľov. V porovnaní s poslednými rokmi ide o relatívne mizerné číslo najmä ak si spomenieme na nevídaný úspech minuloročného iOS, ktorý dostal naozaj výraznú dizajnovú obmenu.

Apple sa tieto percentá pokúšalo zvýšiť napríklad aj nedávnym rozposielaním e-mailov, pre používateľov, ktorí majú stále len iOS 7. To však pravdepodobne nijako výrazne konečné percentuálne hodnoty neovplyvnilo! Okrem  iného Apple pridáva, že iOS 7 je na 40% a na zvyšných piatich sú staršie systémy. Pokiaľ si však tieto čísla spočítame, zistíme, že dokopy nejde o 100% ale o 101%. Nevadí, každý robíme chyby!

fail

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.