Je to oficiálne, staručičký iPad 2 z roku 2011 je na zozname zastaralých produktov. Apple sem zvyčajne radí tie zariadenia, ktoré boli predstavené najmenej pred siedmymi rokmi. iPad 2 by však v súčasnosti oslavoval už desiate narodeniny, čo je celkom úctyhodný výsledok.

Ak vás zaujíma, čo vlastne značí zoznam „zastaralých produktov„, v praxi ide o tie zariadenia, ktorým už spoločnosť Apple alebo jej poskytovatelia služieb – certifikované autorizované servisy, nemôžu ponúkať žiadne hardvérové opravy.

- Reklama -

Apple pritom označilo ešte v máji 2019 iPad 2 za zastaralý, no v tom čase tu platila výnimka, ktorá sa vzťahovala na americký a turecký trh. Dôvodom bola existujúca a pomerne široká používateľská základňa.

iPad 2 bol na svoju dobu revolučný model

Desať rokov je desať rokov a v technologickom priemysle predstavuje takéto obdobie celú večnosť. Len pre upresnenie, iPad 2 disponuje dvojjadrovým procesorom A5, 512 MB operačnou pamäťou RAM, maximálnym úložiskom 64 GB a posledným podporovaným operačným systémom iOS 9.

V porovnaní s prvým iPadom šlo ale o obrovskú revolúciu. Okrem aktualizovaného, až o 33 % tenšieho dizajnu získala „dvojka“ viacero technických vymožeností, ako napríklad zadnú kameru a FaceTime kameru, gyroskop, deväťkrát rýchlejšiu grafiku a mnoho iného. iPad 2 bol prvým tabletom od Apple, ktorý bolo možné kúpiť v bielom a čiernom prevedení.

Napíšte nám do komentára, aké máte spomienky a skúsenosti s týmto modelom vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.