Vo svete veľmi známa analytická spoločnosť KGI a na čele analytik, ktorý predpovedal skutočne veľa vecí z Apple sveta dnes oznamujú pomerne zaujímavú správu. Predaje iPad Air 3. generácie by mali začať už v polovici budúceho roka. Predstavený ale bude spolu s hodinkami Apple Watch 2 a iPhonom 6C už v marci!

iPad Air 3 už v marci

Ming-Chi Kuo je analytik, ktorého pravdepodobne na našej stránke nemusíme predstavovať nakoľko veľmi veľa z jeho predpovedí sme napokon videli aj v realite. Najnovšia správa, ktorú vypracoval pod rúškom jeho analytickej spoločnosti KGI tvrdí, že spoločnosť Apple bude mať ďalšiu veľkú Keynote už v marci budúceho roka.

Na tejto Keynote by sme však nemali vidieť len jeden ale rovno celú paletu nových produktov. Mal by sa tu objaviť napríklad iPad Air 3, iPhone 6C so 4″ displejom a Apple Watch 2. Predaje týchto produktov by potom mali začať niekedy v polovičke roka.

Kuo tiež uviedol pomerne zaujímavú správu a to, že nový iPad Air 3 nebude mať 3D Touch displej. Dôvod má byť pravdepodobne kvôli obmedzeným dodávkam a problémoch pri výrobe. Taktiež nám Kuo uviedol, že iPhone 7 uvidíme klasicky v septembri a ten 3D Touch prinesie (aké len prekvapenie).

iPad Air 3 vraj už v marci 2016 - svetapple.sk
iPad Air 3 vraj už v marci 2016 – svetapple.sk

Osobne si myslíme, že je možné, aby Apple predstavilo svoje nové produkty už v marci. Pokiaľ nahliadneme do minulosti tak v roku 2012 sa stalo presne to isté, keď začiatkom rok vyšiel iPad 3, ktorý ponúkal retina displej. Bolo to len približne pol roka po tom, ako sme mohli vidieť iPad 2 a pol roka pred tým ako vyšiel iPad 4, ktorý vlastne okrem konektora a procesora nebol od 3-jky skoro vôbec odlišný. Taktiež si myslíme, že sú reálne aj hodinky Apple Watch 2, no máme trošku problém s iPhonom 6C.

Nie sme si totiž istý, či by Apple radšej tento produkt neprestavilo až v septembri. Na druhej strane by si ale mohol nájsť viac záujemcov. Keby stál proti iPhonom 7, mohli by nastať problémy s tým, že by mnohí už radšej išli do síce o 100-200$ drahšieho, no podstatne lepšieho modelu.

iPhone 6C koncept - svetapple.sk
iPhone 6C koncept – svetapple.sk

Zdroj:www.macrumors.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here