iPad Air M1 od spoločnosti Apple patrí medzi najvydarenejšie zariadenia, aké dnes technologický gigant z Cupertina ponúka. Zariadenie má špičkový displej, dlhú výdrž batérie, extrémne výkonný procesor a čo je dôležité, teraz ho dokážete kúpiť v zľave za rozumnú cenu. Je ako stvorený pre študentov, ale aj úplne bežných zákazníkov, ktorí ho chcú používať doma či v práci.

iPad Air M1 sa spolieha na veľký 10,9″ LCD displej s vysokým rozlíšením 2360 x 1640 pixelov a podporou farebného spektra P3. Jeho výhodou sú bleskové reakcie, ako aj vysoký jas, až 500 nitov. Vďaka tomu si na obrazovke užijete všetok obsah od filmov, cez čítanie internetových stránok až po hranie hier. Srdcom tohto tabletu je procesor M1, ktorý sa postará o plynulý chod všetkých aplikácií. Má 8-jadrové CPU, 8-jadrové GPU a 8 GB RAM, vďaka čomu sa svojimi parametrami vyrovná napríklad aj bežnému MacBooku Air. Okrem vysokého výkonu zabezpečí čip M1 iPadu Air aj dlhú životnosť.

Čo sa týka ceny, tak tá je štandardne nastavená na hranici 769 € za základný model. Nebudeme si klamať, je to celkom dosť a presne preto vás určite potešíme informáciou, že po kliknutí na tento odkaz kúpite tablet už za 679 €. Ušetríte teda 80 – 90 € a získate zariadenie, ktorému skoro nič nechýba. Je vyladené do posledných detailov.

Brutálny zvuk, USB-C, Touch ID a dlhá výdrž batérie. Taký je iPad Air M1

iPad Air 5. generácie
Zdroj: MyNextTablet / TrustedReviews / úprava redakcie

Dôkazom toho je aj prítomnosť štvorice reproduktorov na každej strane, ktoré sa postarajú o perfektný zvukový zážitok počas používania tabletu. Rovnako je tu aj snímač odtlačkov prstov Touch ID a aby toho nebolo málo, na nabíjanie, alebo prenos dát, slúži už moderný konektor USB-C. Kto teda nie je fanúšikom Lightningu, nebude sklamaný.

Tablet má tiež magnetickú podporu pre pripojiteľné klávesnice, alebo Apple Pencil 2. generácie a poteší tiež prítomnosť kvalitného zadného fotoaparátu s rozlíšením 12 Mpx a možnosťou natáčania videa do 4K pri 60 FPS.

Predný fotoaparát má tiež rozlíšenie 12 Mpx a ponúka 1080p video pri 60 FPS. Okrem toho je však obohatený aj o funkciu Center Stage, vďaka ktorej budete po celý čas stredobodom obrazu počas Face Time hovoru.

Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk / Brian Solid (úprava redakcie)

iPad Air M1 je jednotkou aj v oblasti výdrže batérie na jedno nabitie. Keďže má tento tablet obrovský akumulátor, pri bežnom používaní sa hravo dostanete na 10 hodín. Samozrejme, ak mu budete ľudovo povedané „nakladať“, počítajte skôr s hodnotami na úrovni 6 – 7 hodín. Aj tak veľmi slušné.

Prečítajte si tiež  Českí majitelia Androidov bijú na poplach. Šíri sa tam nebezpečný vírus. Môže sa dostať aj na iPhone?

Samozrejme, tak ako akýkoľvek iný produkt spadajúci do strednej triedy, aj iPad Air M1 má svoje nedostatky. Tým prvým je fakt, že neponúka 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. A aj keď to môže niekto považovať za veľkú nevýhodu, my sme si na to rýchlo zvykli a to máme ProMotion displej v iPhone 14 Pro Max. Rovnako je tu ešte jedna nepochopiteľná vec, a to absencia LED diódy v zadnej časti tabletu. Netvrdíme, že ju pri iPade Air M1 nutne potrebujete, no prečo ju nedostal, keď ňou disponuje aj skôr predstavený iPad mini 6. generácie? Zvláštne.

Ak ste ochotní prekúsnuť tieto dve nevýhody, iPad Air M1 je pre vás, ako stvorený a jeho tenučkú, len 6,1 mm konštrukciu budete milovať. Po kliknutí na tento odkaz kúpite iPad Air M1 za najlepšie ceny na Slovensku. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -