Jablková spoločnosť vyrába vo všeobecnosti veľmi kvalitné produkty. Ich výroba je prísne sledovaná a výrobcovia musia dodržiavať presné normy a štandardy. Nie vždy sa to ale podarí. Dnes má iPad Air problémy s displejom. Apple vám ich pomôže vyriešiť úplne zadarmo.

iPad Air má problémy s displejom

Spoločnosť Apple na svojich oficiálnych stránkach oznámila používateľom, že ak majú iPad Air 3. generácie a z ničoho nič im prestal fungovať displej, jedná sa o výrobnú vadu. V takomto prípade je potrebné navštíviť autorizovaný servis, kde zariadenie odovzdáte a ten sa postará o nápravu.

Problémom trpia len zariadenia, ktoré spoločnosť vyrobila medzi marcom a októbrom 2019. Výrobná vada sa prejavuje tak, že vám úplne „zmizne“ obrazovka a displej nefunguje. Tesne predtým môže používateľ spozorovať krátke blikanie, alebo akýsi záblesk. Toto teda nie je v žiadnom prípade vaša chyba. Pokiaľ máte displej rozbitý, firma vám zaúčtuje aj jeho opravu. Samozrejme výmena samotného nefunkčného komponentu (ktorý pochádza z výroby), je potom úplne bezplatná.

iPad Air má problémy s displejom. Apple vám ho vymení zadarmo.

Tak ako sme už uviedli aj vyššie, s pokazeným tabletom zamierte do autorizovaného servisu, kde vám pomôžu. Nezabudnite si zobraz doklad o zakúpení. Apple odporúča zariadenie zálohovať. Počas opravy môžu nastať situácie, pre ktoré bude potrebné preinštalovať celý softvér.

Firma tiež zdôrazňuje, že daný výmenný program platí len pre iPad Air 3. generácie a nie pre žiaden iný model. To ale neznamená, že ak sa vám niečo podobné objavilo na inom zariadení (povedzme iPad s 10,2″ displejom), nie je to chyba výrobcu. Aj v takomto prípade sa skúste obrátiť na miesto, kde ste iPad zakúpili alebo potom na autorizovaný servis. Možno budete sami prekvapení. Nám v minulosti reklamovali aj rozbité hodinky Apple Watch Series 3. Výmenný program sa na ne nevzťahoval…

iPad Air má problémy s displejom. Apple vám ho vymení zadarmo.
iPad Air má problémy s displejom. Apple vám ho vymení zadarmo.
Prečítajte si tiež  Apple predstaví nový MacBook Air
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.