Apple zrejme začne vyrábať novú generáciu iPadu Air už tento mesiac.

Dizajn

Po dizajnovej stránke by sa nový iPad Air nemal nijako zmeniť. Dizajn teda ostane pri zaoblených hranách. Možno sa dočkáme menších zmien, ako to bolo napríklad pri prechode z iPhonu 4 na 4S alebo z 5 na 5S. Myslel som tým napríklad LED diódu, ktorú iPad nikdy nemal, a tak by sme sa jej mohli dočkať práve v tejto novej generácií. Ide však len o obyčajnú teóriu, ktorá nie je podložená nijakými dôkazmi.

ipadpromockup
Okrem klasického iPadu Air a Mini by mala ten to rok spoločnosť predstaviť aj iPad s 12.9″ displejom, ktorého údajné šasi je na fotke – svetapple.sk

Čo bude teda nové na iPade Air?

Nová generácia jedného z najúspešnejších tabletov sveta by mala ponúknuť osadenie novej čipovej sady. V novom iPade sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme procesora Apple A8. Fotoaparáty dostanú rovnako upgrade a to konkrétne predný z 1.2mpx na 1.5mpx a zadný z 5mpx na 8mpx. Na papieroch sa vám možno zdajú tieto údaje relatívne slabé, no v skutočnosti by táto zmena mohla výrazne ovplyvniť kvalitu FaceTime hovorov.

Uvidíme Touch ID?

O tomto senzore odtlačkov prstov zatiaľ nepadla reč. Neznamená to však, že ho v iPade Air 2. generácie neuvidíme. Apple totižto otvoril API pre vývojárov, a tak je logické, že sa tejto technológie dočkáme aj v tabletoch jablkovej spoločnosti. Išlo by pri tom zrejme o prvý tablet, ktorý by senzor odtlačkov prsta podporoval. Viacej vám v tejto situácií však povedať nevieme, počkajme si na jeseň tohoto roku.

csm_compare_ipads1-5_kanten_d875fc005c
iPad Air vedľa iPadu prvej generácie – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.