O špecifikáciách nadchádzajúcich modelov iPadov sa v posledných týždňoch hovorí viac než často. Najnovšie odhady poukazujú na fakt, že by sa firma mohla zamerať na výrobu šasi jablkových tabletov zo zliatiny titánu. V porovnaní so súčasným telom iPadov, ktoré je vyhotovené z menej odolnejších zliatin, by sa jednalo o ráznu zmenu.

Na toto tvrdenie poukazujú práve úniky v spojení s deviatou generáciou iPadov. Nadchádzajúci update cenovo najdostupnejšej modelovej rady síce bude ešte stále disponovať hliníkovým šasi, no Apple podľa všetkého pracuje aj na prémiovejšom vyhotovení z titánu.

- Reklama -

iPad titan

V prípade entry modelov iPadu sa však pravdepodobne jedná iba o dohady, keďže prémiovejší materiál by zdvihol cenu produktu. Ak je ale reč o high-endových iPadoch Pro, využitie titánovej zliatiny by v tomto prípade dávalo väčší zmysel. V hre by potom následne mohli byť aj ostatné zariadenia ako MacBooky, či iMacy.

V porovnaní s hliníkom alebo nehrdzavejúcou oceľou je titán nielen odolnejší voči poškodeniu, ale aj voči škrabancom alebo prípadnému ohýbaniu. Každé pozitívum však ide ruka v ruke s nepriaznivými skutočnosťami. Jednou z nich by mohla byť ťažšia manipulácia v prípade brúsenia a leštenia šasi pre jablkové produkty.

Čo by ste povedali na túto zmenu vy? Priplatili by ste si za kvalitnejší a odolnejší materiál, alebo vám vyhotovenie vášho jablkového zariadenia vyhovuje? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.