O špecifikáciách nadchádzajúcich modelov iPadov sa v posledných týždňoch hovorí viac než často. Najnovšie odhady poukazujú na fakt, že by sa firma mohla zamerať na výrobu šasi jablkových tabletov zo zliatiny titánu. V porovnaní so súčasným telom iPadov, ktoré je vyhotovené z menej odolnejších zliatin, by sa jednalo o ráznu zmenu.

Na toto tvrdenie poukazujú práve úniky v spojení s deviatou generáciou iPadov. Nadchádzajúci update cenovo najdostupnejšej modelovej rady síce bude ešte stále disponovať hliníkovým šasi, no Apple podľa všetkého pracuje aj na prémiovejšom vyhotovení z titánu.

iPad titan

V prípade entry modelov iPadu sa však pravdepodobne jedná iba o dohady, keďže prémiovejší materiál by zdvihol cenu produktu. Ak je ale reč o high-endových iPadoch Pro, využitie titánovej zliatiny by v tomto prípade dávalo väčší zmysel. V hre by potom následne mohli byť aj ostatné zariadenia ako MacBooky, či iMacy.

V porovnaní s hliníkom alebo nehrdzavejúcou oceľou je titán nielen odolnejší voči poškodeniu, ale aj voči škrabancom alebo prípadnému ohýbaniu. Každé pozitívum však ide ruka v ruke s nepriaznivými skutočnosťami. Jednou z nich by mohla byť ťažšia manipulácia v prípade brúsenia a leštenia šasi pre jablkové produkty.

Prečítajte si tiež  iPad 9. generácie klope na dvere. Čo od neho môžeme očakávať?

Čo by ste povedali na túto zmenu vy? Priplatili by ste si za kvalitnejší a odolnejší materiál, alebo vám vyhotovenie vášho jablkového zariadenia vyhovuje? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.