Od predstavenia nového redizajnovaného iPadu mini neprešli ešte ani dva mesiace, no na povrch sa už dostávajú nové predpoklady o nasledujúcej generácii. Je možné, že Apple pre svoj 8.3″ tablet pripraví výkonný ProMotion displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou.

Refresh v podobe iPadu mini 6 nám priniesol ploché hrany po vzore minuloročného iPadu Air, senzor odtlačkov prstov Touch ID v hornom tlačidle, USB-C port a mnoho ďalších vychytávok. To všetko bolo naviac doplnené výkonným čipom A15 Bionic no zdá sa, že Apple by mohlo do budúcna prísť s ešte väčším updatom modelu.

- Reklama -

Ako určite viete, iPad mini v posledných týždňoch čelil kritike poukazujúcej na „želé efekt“ displeja. Ten sa týka rozmazaného a hýbuceho sa textu pri vertikálnej polohe tabletu. Tento jav je pri LCD obrazovkách pomerne častý, nakoľko obnovovacia frekvencia nestíha refreshovať obraz medzi vrchnou a spodnou časťou obrazovky. Žiadny viditeľný dopad na každodenné používanie to ale nemá.

iPad mini

K odstráneniu tohoto javu môže výborne poslúžiť technológia ProMotion, ktorú nájdeme napríklad v iPhone 13 Pro alebo nových iPadoch Pro. Vďaka vyššej 120Hz obnovovacej frekvencii je obraz plynulejší, čo oceníte hlavne pri scrollovaní alebo práci s textom.

Je však viac než jasne, že potenciálny príchod ProMotion technológie zdvihne aj cenovku iPadu mini. To by tento model mohlo vyšachovať z úspešnosti predajov, keďže mnoho záujemcov siahne skôr po iPade Air kvôli väčšej obrazovke.

Už čoskoro vám prinesieme recenziu na nový iPad mini 6, kde sa s vami okrem informácií a dojmov z používania podelíme aj o skúsenosti s kontroverzným „želé efektom“. Máte sa načo tešiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -