Od predstavenia nového redizajnovaného iPadu mini neprešli ešte ani dva mesiace, no na povrch sa už dostávajú nové predpoklady o nasledujúcej generácii. Je možné, že Apple pre svoj 8.3″ tablet pripraví výkonný ProMotion displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou.

Prečítajte si tiež  iPad mini 6. generácie má problém so "želé efektom" displeja. Podľa Apple je to normálny jav

Refresh v podobe iPadu mini 6 nám priniesol ploché hrany po vzore minuloročného iPadu Air, senzor odtlačkov prstov Touch ID v hornom tlačidle, USB-C port a mnoho ďalších vychytávok. To všetko bolo naviac doplnené výkonným čipom A15 Bionic no zdá sa, že Apple by mohlo do budúcna prísť s ešte väčším updatom modelu.

Ako určite viete, iPad mini v posledných týždňoch čelil kritike poukazujúcej na „želé efekt“ displeja. Ten sa týka rozmazaného a hýbuceho sa textu pri vertikálnej polohe tabletu. Tento jav je pri LCD obrazovkách pomerne častý, nakoľko obnovovacia frekvencia nestíha refreshovať obraz medzi vrchnou a spodnou časťou obrazovky. Žiadny viditeľný dopad na každodenné používanie to ale nemá.

iPad mini

K odstráneniu tohoto javu môže výborne poslúžiť technológia ProMotion, ktorú nájdeme napríklad v iPhone 13 Pro alebo nových iPadoch Pro. Vďaka vyššej 120Hz obnovovacej frekvencii je obraz plynulejší, čo oceníte hlavne pri scrollovaní alebo práci s textom.

Je však viac než jasne, že potenciálny príchod ProMotion technológie zdvihne aj cenovku iPadu mini. To by tento model mohlo vyšachovať z úspešnosti predajov, keďže mnoho záujemcov siahne skôr po iPade Air kvôli väčšej obrazovke.

Už čoskoro vám prinesieme recenziu na nový iPad mini 6, kde sa s vami okrem informácií a dojmov z používania podelíme aj o skúsenosti s kontroverzným „želé efektom“. Máte sa načo tešiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -