Pokiaľ máte nový iPad mini 6. generácie a pri scrollovaní stránok zaznamenávate na displeji zvláštny jav, ktorý pôsobí, ako by sa jedna strana načítala rýchlejšie než druhá, verte že nie ste zďaleka jediní.

Túto nedokonalosť nazývajú používatelia ako „želé efekt“ a pri spomalenom zábere (vo videu nižšie) uvidíte, prečo vzniká. Novinári sú presvedčení, že ide buď o softvérovú alebo hardvérovú chybu, ktorá by mala byť opravená. Apple si to ale nemyslí.

- Reklama -

Vo svojej poslednej tlačovej správe uviedlo, že spomínaný efekt je typickým javom 60 Hz LCD displeja a stretávame sa s ním aj na ostatných iPadoch s výnimkou modelu Pro, ktorý má 120 Hz Pro Motion displej.

Ani experti v tom nemajú jasno

No a hoci to znie ako zaujímavé vysvetlenie, podľa mnohých expertov nie je dostačujúce. Ako uvádza portál ArsTechnica, hoci želé efekt bežne existuje, pri zvyšných iPadoch sa s ním zďaleka nestretávame v tak výraznej miere ako na iPade mini 6. generácie.

Do hry vstupuje tiež známy servis iFixit, ktorý novinku už rozobral a uviedol, že vysvetlenia môžu byť hneď dve. Apple buď poskladalo komponenty nového tabletu tak, že obraz má značné oneskorenie, alebo firma skrátka použila lacnejší 60 Hz LCD panel v porovnaní s tým, na čo sme zvyknutí.

Apple vo svojej tlačovej správe, ktorej súčasťou je aj dokument podpory jasne uviedlo, že neplánuje priniesť softvérovú aktualizáciu alebo nebodaj zvolávaciu akciu, aby problém vyriešilo. Kompetentní zrejme očakávali, že sa situácia rýchlo upokojí a na celú „kauzu“ sa postupom času zabudne. To sa ale nestalo.

Vzhľadom na to, že sa medzi ľuďmi o tejto chybe diskutuje stále viac a viac a zároveň existuje pravdepodobnosť, že to potencionálnych kupcov odradí od výberu iPadu mini musí Apple začať konať. Uvidíme, aké kroky podnikne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJarstechnica
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.