Spoločnosť Apple chystá ďalšiu revolúciu v technologickom priemysle. Ako jedna z prvých začne používať mini-LED zobrazovacie jednotky. Ukážu sa už v budúcom iPade Pro 12,9″. Zariadenie ich dostane skôr než MacBook Pro 13″ (o ktorom sa špekulovalo dávnejšie).

iPad Pro 2021 s mini-LED displejom

V Cupertine budú v následujúcich rokoch trochu experimentovať. Očakáva sa, že všetky produkty dostanú po určitom čase mini-LED displeje. Tie nahradia súčasné OLED a LCD panely.

Prvým z ponuky má byť nový iPad Pro, ktorého sa dočkáme v prvej polovici roka 2021. Technológia sa postupne rozšíri aj medzi MacBooky, Apple Watch a iPhony.

Ming-Chi Kuo očakáva, že následujúcich 5 rokov bude patriť práve mini-LED displejom. Oproti klasickým OLED jednotkám prinášajú viacero benefitov.

Jedným z nich sú napríklad oveľa lepšie kontrastné pomery či presnejšie farby. Tak isto môžeme rátať s miernym znížením spotreby batérie, no presné údaje nepoznáme.

Výroba začne prebiehať už v následujúcich mesiacoch. Apple si údajne objednalo cca 400-500 tisíc kusov týchto komponentov. Dodávatelia by ich mali naskladniť najneskôr do konca roka 2020.

Pôvodne sa očakávalo, že nová technológie bude mať o niečo rýchlejší nástup. To sa ale nepodarí. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá všetko skomplikovala (najmä na strane dodávateľských reťazcov).

Pokiaľ teda plánujete nákup iPadu Pro a chcete mať najmodernejšie novinky, počkajte do začiatku roka 2021 na jeho novú generáciu.

Okrem jemných dizajnových zmien bude obsahovať aj výkonnejší procesor a prepracovanejší hardvér. Do komentára napíšte, aký je váš názor na prechod z OLED na mini-LED.

Prečítajte si tiež  Microsoft vydal novú aplikáciu Family Safety
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.