Tento rok nás iPad Pro pravdupovediac trochu sklamal. Okrem druhej šošovky fotoaparátu, LiDAR skeneru a miernemu navýšeniu výkonu dvojročného procesora nepriniesol nič nové. Dnes však prichádza únik, ktorý pojednáva o nástupcovi. Podľa všetkého to bude delo! Príde počas Q1 alebo Q2 2021.

Nový iPad Pro príde až v roku 2021

O najnovšie správy sa s nami podelil leaker L0vetodream, ktorý sa stáva čoraz populárnejším. Tentokrát prezradil, čo môžeme očakávať od ďalšieho iPadu Pro a kedy asi bude predstavený.

Apple na tomto zariadení pilne pracuje a tento rok ho už skoro určite neuvidíme (naznačujú to aj iné úniky). Predpokladáme však, že sa na trh dostane niekedy v marci 2021 (tak ako predchodca). Leaker uvádza možné predstavenie aj počas Q2 2021, čo by spadalo na konferenciu WWDC.

banner

O výkon sa postará procesor Apple A14X Bionic, ktorý bude vylepšený oproti „obyčajnej verzii“ A14 z iPhonu 12. Očakávame tiež podporu super-rýchlej siete 5G, nový mini-LED displej či ďalšie technologické vylepšenia.

V budúcom iPade Pro sa bude nachádzať modem Qalcomm Snapdragon X55 s podporou mmWave a sub-6GHz. Čo sa týka dizajnu alebo ďalších podrobností, tie zatiaľ špecifikované neboli. V rámci životného cyklu tohto tabletu ale môžeme predpokladať, že po vizuálnej stránke bude veľmi podobný ako aktuálna generácia.

Uvidíme, do akej miery sa teda dnešné správy naplnia. Teraz by sme sa ale mali sústrediť skôr na budúci iPad Air 4. generácie, ktorého príchod očakávame v Q2 alebo Q3 2020. Viac sa o ňom dočítate v tomto článku, ktorý hovorí o nových tvaroch a takisto podpore USB-C. Tešíte sa?

iPad Pro 2020 sklamal v operačnej pamäti RAM.
Nový iPad Pro príde až v roku 2021. Poskytnúť môže 5G či mini-LED displej.
Prečítajte si tiež  Vieme akú pamäť RAM ponúka iPad mini 4!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.