Aj keď je nový iPad Pro zahalený tenkým rúškom tajomstva, v podstate o ňom vieme pomerne dosť informácií. Dlhšie sa špekuluje o procesore, ktorý by mal byť podľa niektorých leakerov až extrémne výkonný. Dnešný únik v podstate potvrdil, že sa už blíži jeho predstavenie.

O nové informácie sa postarala redakcia magazínu 9to5Mac (presnosť 77,2%), ktorej sa podarilo odhaliť zmienku o GPU čipe s názvom „13G“ v iOS/iPadOS 14.5 beta 5, ktorý aktuálne nepoužíva žiadne zariadenie.

Všetko nasvedčuje tomu, že 13G patrí procesoru A14X Bionic, ktorý bude výkonnejšou verziou štandardného A14 Bionic. Ten sa nachádza napríklad v iPhone 12 alebo iPade Air štvrtej generácie.

Podľa Marka Gurmana (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg Apple chystá pre iPad Pro 2021 podobne výkonný hardvér, aký ponúka v MacBooku Air/Pro M1 alebo Macu mini 2020. Súčasťou nového procesora môže byť aj operačná pamäť RAM na úrovni 8GB či možnosť konfigurácie 2TB úložiska.

Napíšte nám do komentára, či sa už tešíte na nový iPad Pro a tak isto na všetky avizované zmeny, ktoré tento rok očakávame. Sme zvedaví na vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré sú teraz úplne zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.