Ako iste viete, spoločnosť Apple v roku 2022 kompletne prepracovala uzamknutú plochu v operačnom systéme iOS 16, ktorá dostala okrem možnosti zmeniť dizajn hodín aj funkciu pridania widgetov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Toto všetko nás samozrejme potešilo, nakoľko to vyzerá ako „predpríprava“ na always-on displej. Pokiaľ však máte iPad, zrejme budete sklamaní.

Hoci Apple na WWDC 2022 predstavilo aj iPadOS 16, ktorý má po vizuálnej aj technickej stránke veľmi blízko k iOS, technologický gigant doň nezakomponoval rovnaké funkcie. Používatelia sa preto nemôžu tešiť na nový dizajn uzamknutej obrazovky, ale uspokojiť sa musia s tým, na čo sú už zvyknutí z predošlých generácií systému.

Skryté menu v iPadOS 16

No a ak sa vám to zdá trochu zvláštne, vedzte, že nie ste jediní. Nezdalo sa to ani vývojárom, ktorí testujú iPadOS 16 v rámci prvej beta verzie a preto tento systém „prelúskali“ od začiatku do konca.

Vo výsledku sa im podarilo objaviť skryté menu s názvom PosterBoard, ktoré umožňuje upravovať uzamknutú obrazovku takmer rovnako, ako v iOS 16. Má to ale háčik.

Twitter / Filipe Espósito

Celý problém tkvie v tom, že ide o funkciu, ktorú spoločnosť Apple pravdepodobne zabudla skryť a tak sa objavila náhodou. Určite to teraz neznamená, že možnosti úpravy uzamknutej obrazovky prídu do septembra aj na iPad.

Jedným z dôvodov, prečo je to tak, je napríklad aj samotná úroveň funkčnosti PosterBoardu. Aj keď je možné upravovať pracovnú plochu, v podstate tu funguje len zmena farby a písma hodín.

Twitter / Federico Viticci

Pridávanie akýchkoľvek widgetov vykazuje množstvo chýb a naznačuje, že spoločnosť Apple čaká s týmto vylepšením pravdepodobne až na rok 2023, pretože to v roku 2022 už evidentne nestihla. V priebehu najbližších mesiacov si teda vývojári v Cupertine budú môcť vyskúšať ladenie a opravovanie chýb na uzamknutej obrazovke iPhonu, aby ju niekedy o rok mohli priniesť aj na iPad.

Hoci nás teda tento prístup neteší, pozitívna je aspoň jedna vec. Funkcia by mala v čase vydania pracovať nad očakávania a taktiež by nemala obsahovať žiadne nedostatky, ktoré sa v blízkej budúcnosti určite vyskytnú. Dajte nám vedieť do komentára, či aj vám budú na vašom iPade chýbať rozsiahle možnosti úprav uzamknutej plochy. Tešíme sa na vaše názory a postrehy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -