Spoločnosť Apple už onedlho plánuje veľký prechod na novú generáciu OLED obrazoviek. Pripravované modely iPadu Pro sa ich dočkajú ako prvé, no má to háčik. Vďaka tejto vychytávke budú pravdepodobne výrazne drahšie ako existujúce OLED zariadenia podobnej veľkosti a to z dôvodu nákladných výrobných procesov.

Očakáva sa, že spoločnosť Apple uvedie na trh nové 11,1″ a 13″ modely iPadu Pro s displejmi OLED namiesto LCD už v budúcom roku. Obstaranie panelov bude predstavovať najväčšiu časť materiálových nákladov, čo poženie cenu poriadne nahor.

Spoločnosť Apple v súčasnosti rokuje s dodávateľmi v podobe firiem Samsung a LG Display o cene za dodávku panelov. Táto technológia si bude vyžadovať použitie výrobných postupov, ktoré doteraz neboli kombinované pre panely OLED požadovanej veľkosti. Apple tak prerazí cestu aj pre ostatných záujemcov o nový štandard.

iPad OLED
Zdroj: Apple

Jedným z nových výrobných procesov je použitie dvojvrstvovej štruktúry, vďaka čomu sa zdvojnásobí jas a štvornásobne predĺži životnosť displeja OLED. Technológia tak síce bude cenovo vyššia, no na druhej strane aj trvácnejšia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré dnes stiahneš zadarmo. (16.8.2019)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -