Apple má po celom svete obrovskú používateľskú základňu. Aj to mu zaistilo obrovský úspech, ktorý široko ďaleko prekonal konkurenciu. Napriek prebiehajúcej kríze bol iPhone 11 najpredávanejším smartfónom počas Q1 2020. Darilo sa mu dokonca ešte lepšie, ako minulý rok…

iPhone 11 bol začiatkom roka 2020 najpredávanejším smartfónom na svete.

Jablková spoločnosť predstavila v septembri 2019 zariadenie, ktoré bolo „upečené podľa najlepšieho receptu“. Niet divu, že sa za nim išli ľudia „potrhať“. Podľa odhadov sa počas Q1 2020 (január-marec) podarilo odoslať zákazníkom až 19,5 milióna kusov jednotiek. To všetko aj napriek silnému vplyvu svetovej zdravotnej krízy, spôsobenej pandémiou koronavírusu.

V podstate sa jedná o „extrémne“ čísla. Keď sa pozrieme do tabuľky, na druhom mieste sa ocitol Samsung Galaxy A51 s počtom predaných kusov na úrovni 6,8 milióna. Treba tu podotknúť, že tento model spadá do oveľa nižšej cenovej kategórie. Populárne bolo aj Xiaomi. Jeho smartfóny Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro zaznamenali predaj na úrovni 6,6 milióna kusov. Na štvrtej priečke sa opäť umiestnil iPhone, konkrétne model XR. Finálne čísla hovoria o 4,7 milióne predaných jednotiek. Šiestu pozíciu obsadil iPhone 11 Pro Max (4,2 milióna kusov) a ôsmu iPhone 11 Pro (3,8 milióna kusov).

iPhone XR
iPhone XR a iPhone 11 – svetapple.sk

Napriek všetkým vplyvom, ktoré drahým smartfónom príliš nepriali ide o veľmi slušný výsledok. Len tak pre zaujímavosť. Minulý rok (v rovnakom období) bol najpredávanejším smartfónom na svete iPhone XR. Na čísla svojho nástupcu sa ale s 13,6 miliónmi predanými jednotkami ani zďaleka nechytal. Na treťom mieste bol iPhone 8 s predajom 6,2 milióna a na desiatom mieste „staručičký“ iPhone 6S s predajom 4,8 milióna. Celkom dobré nie?

iPhone 11 bol začiatkom roka 2020 najpredávanejším smartfónom na svete.
iPhone 11 bol začiatkom roka 2020 najpredávanejším smartfónom na svete.
Prečítajte si tiež  Toto video natočil iPhone 12 Pro. Nebudete veriť vlastným očiam.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -