Apple predstavilo minulý rok iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Kým drahšia verzia ponúka absolútne všetko, čo od „profi“ smartfónu očakávate, dostupnejší model je o niečo menej „technologicky nabitý“. Napriek tomu to ale neznamená, že by ste sa mu mali vyhýbať. Práve naopak…

3. Dizajn a kvalitné spracovanie

iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka. - svetapple.sk
iPhone 11 – svetapple.sk

Začnime asi prvým kontaktom. iPhone 11 je produkt od Apple čo znamená, že sa dizajnéri skutočne snažili dostať zo seba len to najlepšie. Jeho jednoduché tvary a kvalitné materiály zaujmú používateľa aj mesiace po kúpe.

Hoci sa jedná o tú lacnejšiu verziu modelovej rady 11, Apple tu použilo príjemný hliník (v mnohých farbách) a takisto aj sklo na zadnom tele. O kvalite spracovania toho potom veľa hovoriť nemusíme. Telefón je dokonalý v každom jednom detaile a mimoriadne odolný voči poškodeniu (IP 68).

iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky. Najpredávanejší bol ale aj tak model XR.
iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky. Najpredávanejší bol ale aj tak model XR.

Malú výčitku napriek tomu máme voči displeju, ktorý používa technológiu LCD a tak sa okolo neho nachádzajú širšie rámiky, ako pri iPhone 11 Pro s OLED panelom. Na druhej strane je to len malá daň za to, že používate dostupnejší model. Veľmi rýchlo si na to zvyknete…

2. Výkon a výdrž batérie

iPhone 11 - svetapple.sk
iPhone 11 – svetapple.sk

Tak tu sa asi veľa rozpisovať netreba. Apple do iPhonu 11 zakomponovalo najvýkonnejší mobilný procesor na svete, Apple A13 Bionic. Pokiaľ ho akokoľvek zaťažíte (aj tou najnáročnejšou hrou), nebudete rozumieť tomu, ako si s ňou tento čip poradí. Operačná pamäť RAM má 3 GB, čo je na prvý pohľad málo.

V skutočnosti to však stačí a v reálnom svete porazí väčšinu konkurenčných smartfónov, ktoré majú výrazne väčšiu kapacitu. iPhone nehrá na čísla, ale na skutočné výsledky. V tomto smere „jedenástka exceluje“. Jediné, čo by sme tejto zostave vytkli je občasné prehrievanie. Funkčnosť zariadenia to neovplyvňuje, no pre vaše ruky je to dosť nepríjemné.

Apple A13 Bionic je podľa testov 2 krát výkonnejší ako najvýkonnejší čip v Andorid smartfóne. - svetapple.sk
Apple A13 – svetapple.sk

Pokiaľ sa pýtate na batériu, tak iPhone 11 môžeme označiť za model s celodennou výdržou. Akumulátor má kapacitu 3,110 mAh a ak ho ráno nabijete a celý deň budete používať, na nabíjačku ho pravdepodobne budete dávať až pred spaním. Menej náročný používateľ nemusí nabíjať ani 2 dni. Zariadenie podporuje samozrejme štandardné rýchlonabíjanie a tiež bezdrôtové nabíjanie.

1. Fantastické fotoaparáty

3 dôvody, prečo je pre vás iPhone 11 ideálnym smartfónom.
3 dôvody, prečo je pre vás iPhone 11 ideálnym smartfónom.

Ak uvažujete medzi iPhonom XR či iPhonom 11 a pritom radi fotíte, teraz už viete, ktorý model si máte vybrať. Apple urobilo perfektný krok, keď pridalo druhú šošovku na zadnú stranu. Nejedná sa pri tom o teleobjektív ale o ultraširokouhlý objektív, ktorý má perfektnú stabilizáciu, 120-stupňový uhol pohľadu a fantastickú kvalitu záberov.

Prečítajte si tiež  Ktorý iPhone a verzia je v predobjednávkach najžiadanejšia? Prekvapíme vás.

Oba čipy ponúkajú dostatočné rozlíšenie 12 Mpx. Marketingové ťahy konkurencie, ktorá má niekoľkonásobné viac, by na vás v tomto prípade fungovať nemali. Práve iPhone 11 patrí medzi najlepšie foto-mobily súčasnosti.

Všetky zábery sú samozrejme krásne ostré, majú presné farby a prakticky všetko, čo sa od mobilnej fotografie v roku 2020 očakáva. Už roky neplatí pravidlo, „čím viac megapixelov, tým lepší fotoaparát“. Spomenúť by sme mali aj fantastický portrétny režim či nočný režim. Fotenie alebo natáčanie videa vás bude jednoducho non-stop baviť. Predná kamera si tiež mierne polepšila. Ponúka širší uhol pohľadu a 12 Mpx.

Bonus: Cena za iPhone 11 je veľmi výhodná

iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka. - svetapple.sk
iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka. – svetapple.sk

No a teraz k najväčšiemu kladu tohto modelu. Základná verzia, 64 GB začína na hranici 800€. Možno to nie je malá čiastka ale tento sartfón budete používať pokojne aj 3 roky bez potreby výmeny. Hoci je technologicky pozadu za iPhonom 11 Pro, rozdiel v cene je až 350€!

Za tieto peniaze si môžete k iPhonu 11 zakúpiť napríklad základný, iPad 10,2″. Je to už len na vás, či vám tých pár vylepšení, ktoré ponúka vlajková loď, stojí za toľko peňazí. Pokiaľ nie ste absolútne náročný používateľ, myslíme si, že iPhone 11 je momentálne to najlepšie, čo nájdete v ponuke Apple v pomere: cena-výkon-celková protihodnota.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.