To, že súčasné iPhony majú batériu tak na jeden deň už všetci vieme. Na diskusných fórach sa dokonca stretávame aj s názormi, že výdrž je horšia ako na modeloch bez edge-to-edge displeja. To by sa mohlo v septembri zmeniť. iPhone 11 bude mať väčšiu baterku. Pozrite sa o koľko.

4iPhone 11 bude mať väčšiu baterku. Pozrite sa o koľko.

- Reklama -1

Mobilné zariadenia sú na pokraji svojej inovácie. Teda, nie. Toto tvrdenie je nepresné. Skôr sa spomaľuje inovácia a výrobcovia hľadajú stále ťažšie a ťažšie to, čo by mohli ešte upraviť, pridať alebo vylepšiť. Samozrejme, vždy sa niečo nájde. Dlhé roky pri tom ale zabúdali na jednu najdôležitejšiu vec. Batéria.

Jej výdrž často krát nebola ani len celodenná a ľudia museli chodiť s nabíjačkami vo vreckách či v kabelkách, pokiaľ sa niekam vybrali na dlhšiu dobu ako niekoľko hodín. Dnes už je to lepšie. Taký iPhone XS vydrží bez problémov celý deň. Rovnako tak aj ostatné modely z minuloročného lineupu. Stále však dostávame dotazy na batériu. Používateľom sa jej výdrž nezdá byť dostatočná. Veď konkurencia vydrží aj niekoľko dní zatiaľ čo pri iPhone je to veľmi ťažké.

Tento rok by sa to ale konečne mohlo prelomiť. Apple podľa doposiaľ zistených informácii intenzívne pracuje na tom aby do svojich produktov dostal akumulátory Li-ion s väčšou kapacitou. Malo by sa to podariť a my už teraz vieme o koľko bude batéria približne väčšia. Prečítajte si o aké zväčšenie pôjde pri jednotlivých modeloch.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.