Skladacie smartfóny sú skorá budúcnosť. Niektorí výrobcovia ich už ponúkajú aj dnes, iní tak ako Apple stále čakajú na to kým sa zdokonalí technológia. Dnes si pozrieme iPhone 11 Fold concpet. Ako by mohol vyzerať iPhone o pár rokov?

iPhone 11 Fold concpet. Ako by mohol vyzerať iPhone o pár rokov?

Je takmer isté, že tak ako všetci konkurenti, aj v centrále Applu chystajú skladací smartfón. Zatiaľ je to len v otázke plánov, návrhov a konceptov avšak Apple sa momentálne snaží vychytať technológiu tak aby sa dala bez problémov používať aj v bežnom živote a aby takéto iPhony nemali žiadne problémy, spojené s ich používaním.

Pokiaľ by sa to podarilo dať dokopy, mali by sme iPhone a iPad v jednom zariadení. To by bolo super. Počkáme si na to ale ešte roky. V tomto prípade nie je názov “iPhone 11 Fold concept” úplne správny. Predsa len s istotou vieme povedať, že model 11 nebude mať takúto variantu. Na druhú stranu ale o 2-3 roky reálne podobnú technológiu očakávame a tak si môžeme pozrieť zaujímavý koncept ktorý ju vyobrazuje.

iPhone a iPad v jednom zariadení

Vďaka technológii skladacích displejov by sme mohli dostať iPhone a aj iPad v jednom zariadení, ktoré by sme si skrátka rozložili tak ako by sme potrebovali. V uzavretej podobe by toto zariadenie mohlo pripomínať iPhone XS s edge-to-edge displejom a o čosi hrubším telom.

Akonáhle by sme ale potrebovali vykonať nejakú prácu, ktorá je na “malom” displeji iPhonu nepohodlná, prípadne by sme si chceli trebárs pozrieť seriál či film vo vlaku, zariadenie by sme skrátka rozložili a používali ho ako ipad. Dnes na to potrebujeme dve zaraidenia. Takto by nám stačilo jedno. Všetko navyše rýcho a jednoducho.

Samozrejme predpovedať to, kedy by Apple mohlo niečo také predstaviť sa celkom nedá. Dá sa ale povedať, že keď bude technológia naozaj zaužívaná, predstavia ju aj v Cupertine. Dobre vieme, že aktuálne sú s takýmito odvážnymi krokmi veľmi opatrní.

iPhone 11 Fold concpet. Ako by mohol vyzerať iPhone o pár rokov? (video) - svetapple.sk
iPhone 11 Fold concpet. Ako by mohol vyzerať iPhone o pár rokov? (video) – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here