Batéria je veľmi citlivá téma čo sa iPhonu týka. Predsa len jej výdrž nie je úplne dokonalá a niekedy nám nevydrží ani celý deň. Riešenie predstaví Apple už o mesiac. iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská.

iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská.

Apple už od počiatku svojho zatiaľ najúspešnejšieho produktu, iPhonu dostáva kritiku na výdrž batérie. Tá jednoducho nie je najlepšia a ľudia tak musia nabíjať každý jeden deň, či dokonca viac krát za deň. To nie je práve ideálna vizitka pre high-end zariadenia.

Firma sa to preto počas posledných rokov rozhodlo zlepšiť. Podarilo sa ale zas len málo. Nešla cestou navyšovania kapacity (ktorá je jednak drahšia a po druhé by bol telefón o čosi ťažší) ale cestou vytvorenia úspornejších procesorov. Opäť sa ale dostala do situácie, kedy chcú používatelia viac. Presne preto kapacitu výrazne navýši ešte tento rok.

iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská. - svetapple.sk

Továreň Foxconn sa dnes postarala hneď o niekoľko únikov. Jedným z nich je napríklad prítomnosť matného skla pripomínajúceho hliník na zadnej strane zariadenia či fakt, že iPhone 11 príde v tmavozelenej farbe. Taktiež však prezradila to, akú presne kapacitu ponúkne vlajková loď tohtoročného iPhone lineupu. Bude to fantastických 3969 mAh.

iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie.

Najväčší model z portfólia tohtoročných iPhonov ponesie prekvapivo názov iPhone 11 Pro Max. Toto zariadenie nebude ponúkať len najväčší 6,5″ OLED ale ako sa ukazuje aj väčšiu batériu. Ako už bolo vyššie napísané, jej kapacita bude 3969 mAh. To je zatiaľ najviac, koľko sme doteraz mohli v iPhone vidieť. Oproti súčasnému iPhonu XS Max je to viac až o 795 mAh, čo v reálnych číslach znamená predĺženú výdrž o niekoľko hodín. Reálne sa pohybujeme na prilepšení zhruba o 20%.

Apple by sa týmto krokom dorovnal na konkurentov a navyše by to dávalo zmysel aj z dôvodu, že nové iPhony už majú podporovať obojstranné bezdrôtové nabíjanie. väčší akumulátor = viac energie. Nebudete mať teda problém nabiť napríklad svoje Apple Watch na 100% a stále mať približne o 400 mAh viac ako pri súčasnej generácii.

iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro Max a jeho kapacita batérie. Je obrovská. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.