Apple predstavilo svoje jablkové novinky pred vyše mesiacom. Konkurencia na seba nenechala dlho čakať a prišla tiež so svojim riešením. Google predstavil nové zariadenia, ktoré nazýva ako Pixel 4 a Pixel 4 XL. My sa dnes pozrieme na to či dokáže po stránke fotoaparátu poraziť najnovšiu jablkovú novinku. Toto je test iPhone 11 Pro Max vs Google Pixel 4 XL.

iPhone 11 Pro Max vs Google Pixel 4 XL

Len pred pár dňami ste si mohli pozrieť zaujímavý test. iPhone 11 Pro Max v ňom profesionálny fotograf porovnáva so zrkadlovkou za 11 000€. Výsledky boli vskutku prekvapivé. Nebol to ale veľmi objektívny test nakoľko v mnohých iných prostrediach a situáciach by zrkadlovka nechala moderný smartfón kilometre za sebou. Dnes tu ale máme niečo, čo vás možno bude zaujímať oveľa viac.

Google už tradične predstavil 4. generáciu svojho zariadenia Pixel. Novinka má tak ako vždy špičkovú optiku. V podstate by sa malo dať povedať, že bude s iPhonom 11 Pro Max minimálne vyrovnaná. Je to ale pravda?

Dnes sme sa vďaka The Verge pomerne rýchlo dostali k zaujímavému testu, ktorý preveruje kamery oboch produktov. Obe zariadenia vytvorili fotografiu v rovnakom čase, na rovnakom mieste a v rovnakých podmienkach. Test je teda maximálne objektívny. Ešte dodáme, že fotenie sa udialo v Londýne.

iPhone 11 Pro Max vs. Google Pixel 4 XL. Ktorý fotí lepšie? - svetapple.sk
iPhone 11 Pro Max vs. Google Pixel 4 XL. Ktorý fotí lepšie? – svetapple.sk

Automatický režim a bez úpravy

Dôležité je tiež poznamenať to, že všetko bolo odfotené pomocou defaultného automatické režimu v oboch smartfónoch. Fotografie neboli nijako upravované. Ako môžeme vidieť aj na záberoch, rozdiely sú podľa nášho názoru skutočne minimálne a pokiaľ by sme mali vybrať zariadenie, ktoré fotí lepšie mali by sme asi veľký problém. Vývoj sa za posledné roky jednoducho posunul už tak ďaleko, že sa to pri týchto profi smartfónoch v podstate určiť ani len nedá.

V jednej fotografii sa nám možno viacej páčia zábery vytvorené na iPhone 11 Pro Max, v inej ale zase musíme pochváliť skôr konkurenciu od Googlu, kde si dali s ladením skutočne veľa roboty. Čo si myslíte vy? Svoje názory nám napíšte do komentárov…

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here