Apple tento rok zakomponovalo do svojej vlajkovej lode 3 špičkové objektívy. Vďaka tomu sú fotografie naozaj špičkové a chvália ich aj profesionálni fotografi. Dnes si môžete pozrieť zaujímavý test. iPhone 11 Pro vs. fotoaparát za 11 000€. Ktorý fotí lepšie?

iPhone 11 Pro vs. fotoaparát za 11 000€. Ktorý fotí lepšie?

Na túto otázku poznáme odpoveď už samozrejme dopredu. Alebo si to len myslíme? Pokiaľ vezmete do testu iPhone 11 Pro, teda prepracovaný smartfón za 1149€ a profesionálnu zrkadlovku Fujifilm GFX100 za 12 000€ výsledok vám príde asi jasný ešte pred jeho začiatkom. Ako nám však ukázalo krátke video nižšie, vôbec nemusí byť až taký jednoznačný. Samozrejme, nový iPhone nedokáže konkurovať profesionálnemu fotoaparátu za tisíce. Predsa len sa v jeho nativnej aplikácii nedá nastaviť to, čo dokážete v zrkadlovke. Na druhú stranu si ale v teste viedol celkom obstojne.

Fotograf navyše zábery mierne upravil pomocou Photoshopu. Fotografie tak dostali rovnaký nádych. Výsledok? Pokiaľ sa tomuto remeslu nevenujete profesionálne, pravdepodobne ani nerozoznáte rozdiel. Fotografie sú skutočne natoľko identické a kvalitné. Obrovský cenový rozdiel medzi zariadeniami, ktoré ich zhotovili by ste odhadli len veľmi ťažko. Na druhú stranu ale treba povedať jednu dôležitú vec.

iPhone 11 Pro vs. fotoaparát za 11 000€. Ktorý fotí lepšie? - svetapple.sk
iPhone 11 Pro vs. fotoaparát za 11 000€. Ktorý fotí lepšie? - svetapple.sk
iPhone 11 Pro vs. fotoaparát za 11 000€. Ktorý fotí lepšie? – svetapple.sk

Tento test nám na jednej strane ukázal, že zábery sa vyrovnajú profesionálnym nástrojom. Naopak ale treba povedať aj to, že porovnávať smartfón a profesionálnu zrkadlovku je trošku hlúposť. Fotoaparát vo vyššie menovanej hodnote má už trošku iné funkcia a schopnosti, ktorým sa určite nevyrovná ani trojica šošoviek na zadnej strane. Test nám ale aspoň ukazuje to, ako rýchlo sa technológie posúvajú vpred. Kým 10 rokov dozadu boli fotografie mobilom len obyčajné zábery, dnes už dostali nádych profesionality.

- Reklama -

Výstupy sú mimoriadne kvalitné a výrobcovia sa ešte stále majú vrámci vývoja kam posunúť. Klasický smartfón sa teda asi nikdy nevyrovná profesionálnej zrkadlovke. Možno sa k nemu ale aspoň priblíži. Fotíte na telefón alebo používate zrkadlovku?

iPhone 11 Pro vs. fotoaparát za 11 000€. Ktorý fotí lepšie? - svetapple.sk
iPhone 11 Pro vs. fotoaparát za 11 000€. Ktorý fotí lepšie? – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here