Len nedávno sme na internete mohli vidieť test iPhonu 11 Pro a profesionálnej zrkadlovky za 11000€. Dnes tu máme ďalšie video, ktorý porovnáva neporovnateľné. iPhone 11 Pro vs Canon 1DX Mark II. Síce je tento fotoaparát približne o polovicu lacnejší ako ten minule, aj tak je niekoľko násobne drahší ako iPhone. Aký je výsledok testu?

iPhone 11 Pro vs Canon 1DX Mark II.

YouTuber Matti Haapoja dnes urobil veľmi dobrý test nového iPhonu 11 Pro a profesionálnej zrkadlovky, Canonu 11DX Mark II. Už v minulom článku sme si hovorili o tom, že tieto testy sú tak trochu nezmyselné. Na jednej strane nám síce ukážu ako fantasticky vedia fotiť nové jablkové zariadenia (či iné smartfóny), na druhej strane ale nikdy nebudú schopné dosiahnuť vo všetkých smeroch také výsledky ako práve fotoaparáty za niekoľko tisíc euro.

Zrovnateľné však predsa len dokážu byť. Nový objektívny test vám najprv úkáže konkrétne 5 fotografii, ktoré sa skladajú z dvoch rovnakých záberov vedľa seba. Vy si najskôr môžete tipnúť, ktorý záber bol vytvorený na ktoré zariadenie. Potom YouTuber prezradí, ako to je naozaj.

Výsledky sú pôsobivé, iPhone na Canon nemá ale približuje sa

Výsledky sú skutočne pôsobivé a je zaujímavé sledovať, že pri takýchto “bežných” záberoch dokáže aj lepší smartfón držať krok s profesionálnou technikou. Samozrejme, nájdu sa tu rozdiely, ktoré jednoducho malá šošovka objektívu neoklame. Mať raz veľký objektív a celkovo profesionálny fotoaparát je predsa len niečo iné. Na druhú stranu ak budete mať chuť niekedy vytvárať umelecké zábery povedzme aj s obyčajným iPhonom 11 Pro, pôjde to. Výsledky vás skôr prekvapia ako sklamú a myslíme si, že práve to chcelo Apple dosiahnuť.

- Reklama -

K dispozícii máte 3 špičkové objektívy, nočný režim či napríklad režim portrétov. Vďaka tomu si môžete zábery maximálne prispôsobiť a realizovať vaše vízie. Čo by sme možno v iPhone ocenili ešte viac je napríklad širšia možnosť nastavenia fotoaparátu vrámci vstavanej aplikácie aj to sa ale dá vyriešiť. Na druhej strane sme ale s technikou veľmi spokojný. Či už základný iPhone 11 alebo jeho vymakaný brat, model 11 Pro, obe fotia úplne svetovo. Apple sa vďaka nim dostalo na vrchol pomyselnej hranice, v ktorej sú v súčasnosti smartfóny schopné fotiť.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here