Vo svete sa nachádzajú rôzni jedinci, ktoré robia radi šialené pokusy. Patrí medzi nich aj youtuber TechRax, ktorý už zničil nespočetné množstvo jablkových iPhonov. Dnes sa pozrieme na to, či dokáže zariadenie od Applu prežiť v boxe plnom vybuchujúcich petárd.

iPhone 11 Pro vs. petardy. Prežije šialený test alebo nie?

Na otázku, na čo je to vlastne dobré vám žiaľ nevieme odpovedať. YouTuber ale z týchto šialených videí žije, takže sa mu táto činnosť pravdepodobne oplatí. V zásade sa jedná o veľmi kreatívnu osobu, nakoľko hľadá odpovede na otázky, ktoré vznikajú väčšinou iba v našej mysli a nikdy by sa v realite nestali. Jednou z nich je aj to, čo sa stane s iPhonom po tom, ako ho vložíme do plastovej krabice plnej petárd.

Na jednej strane je to zaujímavá téma, ale viete si predstaviť situáciu alebo aj nehodu, kedy by sa váš iPhone v podobnej “skúške” ocitol? My veru nie. Každopádne nás výsledok tohto testu veľmi milo prekvapil. Apple tvrdí, že iPhone 11 Pro je omnoho odolnejší ako jeho predchodcovia. Promovalo to aj v prezentačných videách. Ako je to však v realite?

V tomto smere sme po silných výbuchoch, ktoré boli v priamom kontakte so zariadením očakávali aspoň poškodenie či rozbitie displeja a podobne. Možno nejde o najsilnejšie petardy na trhu, ak ich je ale veľa, vedia človeku nepekne ublížiť. iPhonu však evidentne nie. Akonáhle explózie skončili, TexRax vytiahol iPhone “z popola” a ten bez problémov fungoval s tým, že bol trochu špinavý a bolo ho treba poutierať.

Najprv ho musel ale autor videa schladiť, nakoľko bol vystavený vysokej teplote a nedal sa hneď používať. Na displeji sme nezaznamenali žiadne praskliny a na tele zariadenia významné poškodenia. Je to celkom zaujímavé. Pozrite si celé video, má len necelých 5 minút…

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here