Apple už roky produkuje svoje zariadenia v Číne. V minulosti sme ale boli svedkami toho, ako firma začala s produkciou starších modelov v Indii. Dnes sa v tejto krajine vyrába napríklad iPhone XR. Apple ale uvažuje, že výrobu ešte o čosi zaťaží. iPhone 11 sa možno bude vyrábať v Indii.

iPhone 11 sa možno bude vyrábať v Indii

Jablková spoločnosť urobila tento rok dobrú robotu. Výsledkom sú veľmi slušné predajné výsledky za pomoci recyklovaného dizajnu modelov XR/11. Dôvodom je po novom už trojročný životný cyklus, počas ktorého by mal používateľ teoreticky zariadenia vymieňať. Dnes sa o nové informácie postarala spoločnosť ET Telecom. Tá svet informovala o tom, že Apple začalo s produkciou iPhonu XR v Indii. Nie je to ale všetko. Podľa najnovších informácii už dnes plánuje výrobu aj modelu 11 v najbližších mesiacoch v tejto krajine.

Podľa všetkého Apple počas posledných týždňov testuje kvalitu výroby. Platia tu veľmi prísne pravidlá a štandardy, ktoré musí výrobca dodržiavať. Malé odchýlky môžu spôsobiť nemalé problémy. Presne preto je testovanie výroby asi najdôležitejšia fáza. O produkciu by sa mala postarať spoločnosť Foxconn Chennai v Indii.

Nebudú to zariadenia iba pre Indiu

Pokiaľ ste si mysleli, že Apple v Indii bude produkovať zariadenia len pre túto krajinu, ste na omyle. Podľa dostupných informácii by sa mali dodávať aj do Európy. Apple tým podporí výrobu populárneho modelu 11, ktorý je podľa všetkého vďaka nižšej cenovke mimoriadne obľúbený. V súčasnosti má jablková spoločnosť na Indickom trhu len malé, 2% postavenie.

Postupne by však chcela predávať viac. Aj miestna výroba je jeden zo spôsobov ako to dosiahnuť. V krajine platia pomerne vysoké dovozné clá, takže už tak drahé iPhony sú tým pádom ešte drahšie. Na Indickom trhu patria medzi najväčších konkurentov spoločnosti Apple kórejský Samusng a OnePlus. Uvidíme ako sa bude Cupertinskému gigantu dariť. Držíme však palce nech sa presadí. Možno mu pomôže aj pripravovaný iPhone SE 2. generácie…

Prečo iPhone 11/11 Pro nemá 5G? Apple zrejme čaká na technológiu. - svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.