Pokiaľ máte chuť pozrieť sa na zbytočné zničenie troch prémiových zariadení, čítajte ďalej. Včera sme písali o tom, ako TechRax zničil iPhone 11 Pro v záujme vedy. Dnes zničil 3 špičkové zariadenia za tisíce eur. Pozrite si video.

iPhone 11 vs Samsung Galaxy Fold vs Note 10 v najabsurdnejšom teste aký sme kedy videli.

Ak ste si mysleli, že zničenie iPhonu 11 Pro kladivom bolo zbytočné, pozrite si dnešné video, ktoré bolo zverejnené na populárnom YouTube kanáli TechRax. Hlavnú úlohu v tomto teste zohráva jablkový iPhone 11 a potom dve zariadenia od konkurenčného Samusngu. V prvom rade je to nový Galaxy Fold a v druhom rade Galaxy Note 10. Všetky tieto zariadenia stoja dokopy aj niekoľko tisíc eur. Sami si tak môžete domyslieť, koľko asi autor videa zbytočne zničil peňazí. Nakoľko je ale celé video veľmi populárne, okamžite sa mu vrátili späť. No a čo to vlastne urobil?

- Reklama -

Do provizórneho akvária položil všetky tri telefóny vedľa seba a nalial na ne tekutinu, ktorá sa o pár hodín stala penou (výrazne nabrala na objeme) a následne úplne stvrdla.

iPhone 11 vs Samsung Galaxy Fold vs Note 10 v najabsurdnejšom teste aký sme kedy videli.
iPhone 11 vs Samsung Galaxy Fold vs Note 10 v najabsurdnejšom teste aký sme kedy videli.

Výsledok bol teda taký, že telefóny musel z akvária vysekávať komplikovaným spôsobom, nakoľko zatvrdnutý materiál nebolo možné iným spôsobom oddeliť od troch zariadení. V prvom prípade vytiahol Samsung Galaxy Note 10, ktorý zas také škody neutrpel. Nič nebolo rozbité, nič nebolo prasknuté, len bol kompletne celý od stvrdnutej peny a niečo podobné vyčistiť musí dať celkom robotu. Druhý v poradí bol iPhone 11. Ten mal rozbité sklíčko vpredu a tiež vzadu.

Nie však vinou materiálu, ktorý bol do akvária naliaty ale skôr nešikovnosťou autora. Počas toho ako as snažil zariadenie z peny dostať von omylom zarezal do jednej zaoblenej hrany. Napriek tomu sa iPhone 11 podarilo zapnúť a normálne fungoval. To bolo dosť prekvapivé. Početné poškodenia sa našli ale na Samsungu Galaxy Fold. Tu to schytal napríklad displej ale aj šošovky fotoaparátu. Silný tlak, ktorý pena vytvorila mu asi neurobil dobre. Výsledkom sú teda 2 zničené smartfóny a jeden, ktorý sa už pravdepodobne nikdy nepodarí dostať do pôvodného stavu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.