Aj keď nám cuperitnský gigant predstaví jeden z najrevolučnejších iPhonov za posledné roky, budeme tu musieť rátať s kompromisom, ktorý bude súvisieť s jeho výhodnou cenou. Tá by mohla v oficiálnom predaji štartovať na 749€ pri 128 GB verzii. iPhone 12 pravdepodobne nedostane EarPods a tak isto ani nabíjací adaptér. Aké bude mať zákazník možnosti a koľko si za ne priplatí? To sa dočítate v tomto článku.

iPhone 12 bez adaptéra. Koľko si zaň priplatíme?

Pokiaľ sa Apple rozhodne pre tento krok, pôjde o jednu z najodvážnejších vecí za posledné roky. Firma vždy vedela robiť rozhodnutia, ktorým mnohí nerozumeli a konkurencia sa ich bála (odstránenie jacku pri iPhone 7, nastolenie štandardu USB-C do Macu).

Začať však predávať smartfón bez príslušenstva je niečo, čo môže byť až príliš diskutabilné. Zákazníci by si v balení nového iPhonu 12 mohli nájsť okrem návodov a nálepiek už iba USB-C kábel. Adaptér a EarPods budú minulosťou. Zmena sa navyše môže týkať aj iPhonu SE 2. generácie.

iPhone 12 bez nabíjačky? Šialenú teóriu podporil aj Ming-Chi Kuo.
iPhone 12 bude v predaji len s káblom USB-C

Apple samozrejme myslí aj na možné riešenie tohto „problému“. Pre iPhone má dnes v ponuke 2 adaptéry. Jeden je 18W a dodáva sa pre variant Pro. Druhý je klasický, 5W a majú ho k dispozícii všetky ostatné modely. Pokiaľ chcete výkonnejšiu nabíjačku v samostatnom predaji, zaplatíte si za ňu cca 35€. Základ sa pohybuje na úrovni 25€.

Ako to však bude koncom tohto roka, kedy by sa oba typy mali prestať raz a navždy vyrábať? Viacero únikov potvrdilo práce na úplne novom 20W adaptéri, ktorý by mal byť v dodatočnom predaji dostupný pre všetky iPhony. Ťažko povedať, aká bude cena, no nepredpokladáme, že presiahne aktuálnu hodnotu 18W adaptéra.

Prečo nie je koncovka USB-C aj pri iPhone 11? Z istého pohľadu to dáva zmysel.
iPhone 11 Pro a 18W Power Adapter – svetapple.sk

Dokonca by sme si dovolili tvrdiť, že v Cupertine budú chcieť, aby bola nabíjačka dostupnejšia. Presne preto sa jej cena môže pohybovať medzi 25-35€. Vo výsledku teda očakávame sumu cca 29,99€, čo by bolo prijateľné.

iPhone 12 zlacnie o približne 50-100€. Ešte stále sa to teda zákazníkovi celkom oplatí. Uvidíme ako to dopadne v praxi. Odstránenie nabíjačky by však nebol až taký zlý krok. Ten kto ju už má a nepotrebuje ďalšiu by výrazne ušetril. Ten kto ju nemá, zaplatil by rozumnú čiastku. Ako sa na túto problematiku pozeráte vy? Napíšte nám do komentára.

Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.
Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.
Prečítajte si tiež  iPhone Slide Pro - koncept, ktorý nás skutočne dostal!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.