Aj keď nám cuperitnský gigant predstaví jeden z najrevolučnejších iPhonov za posledné roky, budeme tu musieť rátať s kompromisom, ktorý bude súvisieť s jeho výhodnou cenou. Tá by mohla v oficiálnom predaji štartovať na 749€ pri 128 GB verzii. iPhone 12 pravdepodobne nedostane EarPods a tak isto ani nabíjací adaptér. Aké bude mať zákazník možnosti a koľko si za ne priplatí? To sa dočítate v tomto článku.

iPhone 12 bez adaptéra. Koľko si zaň priplatíme?

Pokiaľ sa Apple rozhodne pre tento krok, pôjde o jednu z najodvážnejších vecí za posledné roky. Firma vždy vedela robiť rozhodnutia, ktorým mnohí nerozumeli a konkurencia sa ich bála (odstránenie jacku pri iPhone 7, nastolenie štandardu USB-C do Macu).

Začať však predávať smartfón bez príslušenstva je niečo, čo môže byť až príliš diskutabilné. Zákazníci by si v balení nového iPhonu 12 mohli nájsť okrem návodov a nálepiek už iba USB-C kábel. Adaptér a EarPods budú minulosťou. Zmena sa navyše môže týkať aj iPhonu SE 2. generácie.

iPhone 12 bez nabíjačky? Šialenú teóriu podporil aj Ming-Chi Kuo.
iPhone 12 bude v predaji len s káblom USB-C

Apple samozrejme myslí aj na možné riešenie tohto „problému“. Pre iPhone má dnes v ponuke 2 adaptéry. Jeden je 18W a dodáva sa pre variant Pro. Druhý je klasický, 5W a majú ho k dispozícii všetky ostatné modely. Pokiaľ chcete výkonnejšiu nabíjačku v samostatnom predaji, zaplatíte si za ňu cca 35€. Základ sa pohybuje na úrovni 25€.

Ako to však bude koncom tohto roka, kedy by sa oba typy mali prestať raz a navždy vyrábať? Viacero únikov potvrdilo práce na úplne novom 20W adaptéri, ktorý by mal byť v dodatočnom predaji dostupný pre všetky iPhony. Ťažko povedať, aká bude cena, no nepredpokladáme, že presiahne aktuálnu hodnotu 18W adaptéra.

Prečo nie je koncovka USB-C aj pri iPhone 11? Z istého pohľadu to dáva zmysel.
iPhone 11 Pro a 18W Power Adapter – svetapple.sk

Dokonca by sme si dovolili tvrdiť, že v Cupertine budú chcieť, aby bola nabíjačka dostupnejšia. Presne preto sa jej cena môže pohybovať medzi 25-35€. Vo výsledku teda očakávame sumu cca 29,99€, čo by bolo prijateľné.

iPhone 12 zlacnie o približne 50-100€. Ešte stále sa to teda zákazníkovi celkom oplatí. Uvidíme ako to dopadne v praxi. Odstránenie nabíjačky by však nebol až taký zlý krok. Ten kto ju už má a nepotrebuje ďalšiu by výrazne ušetril. Ten kto ju nemá, zaplatil by rozumnú čiastku. Ako sa na túto problematiku pozeráte vy? Napíšte nám do komentára.

Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.
Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.
Prečítajte si tiež  iPhone 13 dostane obrovské fotoaparáty, prezrádzajú výrobcovia príslušenstva
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Oni z toho este urobia senzaciu ze vsak naco komu je nabijacka a sluchadla?? urcite apple ma zamer setrit zem a elektroodpad jasne to tu mozu vypravat takym co slama spoza tricka trci keby ano nevyrabaju to 10 rocne deti v cine a 60hz display v roku 2020 ak teda daju na fone co bude stat 1500 eur tak to bude tiez vyzitka tento web som sledoval velmi rad ale najvyssi cas najst nieco objektivne

  2. Nakoniec z toho ešte urobíme SUPER MYŠLIENKU ? Hambiť by som sa musel ako pes, keby som pri predaji svojho iPhone 11 neponúkol aj nabíjačku, len preto aby som si ju ušetril pre nový iPhone 12.
    O čo viac by sa mal hambiť taký gigant, ktorý potrebuje na nutnej výbave ušetriť. Veď keď už strašne potrebujú ušetriť, nech zdvihnú cenu o tých 30€, ale nabíjačka patrí k mobilu odjakživa. Luxusnú krabičku kľudne oželieme. Veď nikto ju nepotrebuje, raz ho z nej vybalím a je to. Nikto si mobil neodkladá späť do krabičky, ale nabíjačka je pre mobil nevyhnutná súčasť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here