Jeden z najpresnejších a najrenomovanejších analytikov na svete dnes prezradil, čo uvidíme nové v pripravovanom iPhone 12. Podľa jeho slov sa môžeme dočkať zásadného vylepšenia funkcie zaostrovania pre fotoaparát. Apple to docieli vďaka novým partnerstvám.

iPhone 12 dostane dôležité vylepšenie fotoaparátu

Ming-Chi Kuo pravidelne informuje investorov o tom, čo sa práve chystá v cupertinskej spoločnosti. Najnovšia správa pojednáva o zásadnom vylepšení fotoaparátov, ktorého by sa mal dočkať každý tohtoročný model s označením „12“.

Reč je konkrétne o automatickom zaostrovaní, známom aj pod pojmom „auto-focus“. Hoci dnes funguje bez akýchkoľvek problémov, inžinieri evidentne našli príležitosť, ako ho ešte zlepšiť.

Presnejšie detaily síce nepoznáme, no očakávame zmenu v oblasti rýchlosti a presnosti, ktoré sú pre automatické zaostrovanie v podstate kľúčové. Apple dosiahne zdokonalenie technológie vďaka novým partnerstvám, ktoré uzavrel v rámci dodávateľských reťazcov.

Očakáva sa, že firma zlepší aj konkrétne objektívy. Po prvýkrát by sme sa dokonca mohli dočkať navýšenia počtu megapixelov. Netreba však predbiehať.

Kuo na záver prezradil aj vyhliadky do ďalekej budúcnosti. Podľa jeho odhadov príde prvý iPhone s periskopom (vďaka nemu bude k dispozícii výrazne lepší optický zoom) najskôr v roku 2022. O produkciu tohto komponentu sa môže postarať spoločnosť Semco.

Tento rok dostane iPhone 12 tradičné rozloženie šošoviek tak ako minulý rok. Nič tu teda nepribudne a ani neubudne. Pri verziách Pro však môže byť kamerový modul obohatený o LiDAR skener. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  8 rád ako získať followerov na Instagram účte v roku 2020.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.