V Cupertine tento rok pripravujú zariadenia, ktoré majú našliapnuté na obrovský úspech. Absolútnym „must-have“ produktom má byť základný iPhone 12 s 5,4″ OLED displejom. Dnes vám na obrázkoch s maketou ukážeme, ako sa rozmerovo líši oproti iPhonu SE prvej a druhej generácie. Poďme na to…

iPhone 12 (5,4″) vs. iPhone SE vs. iPhone SE 2. generácie

Fanúšikovia kompaktných zariadení jasajte. Apple po dlhých rokoch vypočulo prosby a pripravuje produkt, ktorý bude menší ako súčasný iPhone SE 2. generácie. Rozdiel síce nie je markantný, no na druhej strane aspoň veľmi príjemný.

iPhone 12 s 5,4″ displejom sa bude veľmi pohodlne používať aj v jednej ruke. Vďaka malým rozmerom budete môcť dočiahnuť na všetky časti obrazovky bez toho, aby ste museli „extra“ naťahovať palec alebo využívať softvérovú funkciu priblíženia.

Veľkým plusom je aj samotná uhlopriečka. Hoci je pripravovaná novinka svojimi rozmermi presne medzi iPhonom SE prvej generácie a iPhonom SE druhej generácie, poskytuje väčší displej.

iPhone 12 (5,4") vs. iPhone SE vs. iPhone SE 2. generácie

Na prednej strane sa nachádza aj Face ID, ktoré pôsobí cca rovnako veľkým dojmom, ako na iPhone 11. Treba si však uvedomiť, že na snímkoch sa vyskytuje iba maketa, ktorá pravdepodobne nezohľadňuje skutočnosť.

Novinka by mala poskytnúť menší „notch“ vďaka presunutiu reproduktoru do vrchnej časti sklíčka. Tým sa výrazne zúži priestor, v ktorom sú umiestnené biometrické senzory.

Cena toho modelu má začínať na úrovni 749€ a základná kapacita môže byť až 128GB. Minimálne tak to tvrdili dávnejšie úniky. Tešíte sa na toto zariadenia? Napíšte nám do komentára, či si ho tento rok kúpite!

iPhone 12 (5,4") vs. iPhone SE vs. iPhone SE 2. generácie
iPhone 12 (5,4″) vs. iPhone SE vs. iPhone SE 2. generácie

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple si v "The Morning Show" robí reklamu pomerne často. Svoje produkty dáva v prieme na každý 32 záber.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.