Či už ste ich fanúšikom alebo nie, faktom ostáva, že skladacie smartfóny sa pomaly začínajú dostávať do popredia. Technologické spoločnosti skúmajú ich možnosti a niektorí výrobcovia majú dokonca už takéto produkty v predaji. Apple medzi nich nepatrí, no v budúcnosti by sa to mohlo zmeniť. Pozrite sa na to, ako by vyzeral skladací iPhone 12 Flip.

iPhone 12 Flip

Samozrejme v tomto prípade sa nejedná o tohtoročné zariadenie. Je to iba koncept, ktorý nevznikol na základe žiadneho úniku. Na druhej strane ale ide o celkom zaujímavú víziu toho, ako by mohol vyzerať iPhone 12 v prípade, že by ponúkal skladací OLED displej. Autor dizajnu použil v podstate spôsob, aký môžeme vidieť napríklad na skladacom Samsungu Galaxy Z Flip. V zloženom stave by mal používateľ k dispozícii druhý, plne farebný displej, na ktorom by mohol ovládať základné funkcie a tak isto čítať notifikácie, sledovať čas atď…

Koncept sa samozrejme nezaobišiel ani o najnovšie technológie. Na zadnej strane preto môžeme vidieť 3 šošovky fotoaparátu a taktiež LiDAR skener. Všetko je okrem iného zabalené vo veľmi elegantnom tele, ktoré používa iba exkluzívne materiály. O samotnú vizualizáciu sa postaral dizajnér iOS BETA News. No a pokiaľ neveríte, že iPhone bude mať niekedy skladací displej, radi by sme vás upozornili, že Apple už túto oblasť skúma. Len tento rok získalo jeden z viacerých patentov, ktoré sa týkajú „skladacieho mechanizmu“. Tak čo, páčilo by sa vám takéto zariadenie?

Prečítajte si tiež  Spomíname - predstavenie prvého iPhonu v roku 2007
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.