Technológia skladateľných smartfónov je ešte len na začiatku. Samozrejme, že už máme na trhu niekoľko produktov, ktoré ju ponúkajú. Na druhú stranu je ale ich cena šialene ďaleko za tým, čo považujeme za rozumné. Samsung trochu zmenil taktiku. Jeho novinka (Galaxy Z Flip) síce nie je lacná ale za 1500€ si už môžete kúpiť aj iPhone.

Skladací Samsung Galaxy Z Flip bude stáť na Slovensku 1500€.

V Cupertine síce skúmajú technológiu ohybných displejov, no zatiaľ to nevyzerá tak, že by sa mohli dostať do predaja. Dôvody sú rôzne, no v prvom rade také, že technológia ešte nie je tak ďaleko, aby sme ju mohli považovať za dokonalú.

Napriek tomu to už niekoľko výrobcov so svojimi produktami skúša na trhu. Ich cena býva ale šialene vysoko. To znamená, že sú „nezaplatiteľné“ ani pre majetnejšieho používateľa. Samsung to však chce zmeniť. Predstavil skladateľný smartfón, ktorý je síce drahý ale nie drahší ako iPhone 11 Pro Max 512 GB (1669€).

Podľa informácii, ktoré sa dostali na internet bude odporúčaná cena za Galaxy Z Flip na Slovensku stanovená na úrovni 1480€ (pre maloobchodných predajcov). Len tak pre predstavu je to veľmi blízku iPhonu 11 Pro Max 256 GB, ktorý stojí 1449€. Používateľ v tomto prípade ale získava prístup k naozaj výnimočnej a povedzme si na rovinu, že aj exkluzívnej technológii ohýbacieho displeja, ktorú mu iPhone nemôže ponúknuť.

Skladací Samsung Galaxy Z Flip bude stáť na Slovensku 1500€. To už je skoro ako za iPhone.

Samsung Galaxy Z Flip a jeho parametre

Samsung Galaxy Z Flip má kvalitný 6,7″ AMOLED displej s rozlíšením 2636 × 1080 pixelov. Zariadenie by malo mať aj prepracovaný otvárací mechanizmus. Samsung garantuje, že vydrží 200 000 použití. Telefón má tiež výkonný procesor Snapdragon 855 Plus, 8 GB RAM a 256 GB základného úložiska. Na zadnej strane nájdeme 2 šošovky fotoaparátu a vpredu kvalitnú selfie kameru.

O výdrž sa stará akumulátor s kapacitou 3,300 mAh. Možno, že tu nie je operačný systém iOS 13 ale len Andorid 10. Na druhú stranu ale ide o „revolúciu“, korá sa stáva každým rokom dostupnejšou. Kto vie. Môžno už v rokoch 2021/2022 budeme kupovať ohybné smartfóny pod 1000€. Ak sa teraz chytia, nie je to nereálne. Dokonca by svoje riešenie mohlo predstaviť aj Apple. Nedávno nám to naznačilo. Išli by ste do toho?

Skladací Samsung Galaxy Z Flip bude stáť na Slovensku 1500€. To už je skoro ako za iPhone.
Skladací Samsung Galaxy Z Flip bude stáť na Slovensku 1500€. To už je skoro ako za iPhone.
Prečítajte si tiež  iOS 9.1 beta prináša nové smajlíky dokonca so zdvihnutým prostredníkom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.