Apple dalo do vývoja iPhonu 12 veľa energie. Toto zariadenie poskytuje úplne nový dizajn, skombinovaný so starými tvarmi. Spoločnosť uvádza, že obsahuje tú najtenšiu bradu v mobilnom priemysle. Podľa všetkého nám neklame. Rozdiel medzi displejom a rámikom je iba 3 milimetre.

iPhone 12 a 3 milimetrové okraje

Apple posúva limity. Každý iPhone 12 dostal do vienka kvalitný, edge-to-edge OLED displej. Okrem vysokého rozlíšenia, kvalitného zobrazenia a nižšej energetickej náročnosti prináša ešte jednu výhodu. Sú ňou oveľa tenšie rámiky.

Pokiaľ ste vlastnili iPhone 11 (LCD), určite ste videli rozdiel (v hrúbke rámiku), v porovnaní s iPhonom 11 Pro (OLED). Tento prvok bol na drahšej verzii o niečo „elegantnejší“. V roku 2020 sa ale posúvame na úplne inú úroveň. Tým, že zariadenie nemá zaoblené (ale ploché) okraje, si uvoľnilo cca 2 milimetre miesta.

Aj to je dôvod, prečo sa pri výraznom zväčšení displejov len minimálne pozmenili celkové rozmery (pravdepodobne to ani nepocítite). Ak si do ruky vezmete ktorúkoľvek verziu, od konca displeja sú to po koniec rámika len 3 milimetre (znázornené na obrázku vyššie). Zariadenie by sa vďaka tomu malo pohodlnejšie ovládať. Uvidíme, aká bude prax.

Do komentára nám napíšte, aký máte názor na dizajn nového iPhonu 12. Páčia sa vám jeho ostré hrany alebo ste preferovali skôr predošlé generácie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.