Pokiaľ hľadáte nový smartfón alebo rozmýšľate nad tým, za čo vymeníte ten starý, máme pre vás jeden tip. iPhone 12 mini od spoločnosti Apple je už síce na trhu niekoľko rokov no to neznamená, že patrí do starého železa. Teraz je navyše dostupný v obrovských cenových zvýhodneniach, vďaka čomu ho kúpite lacno.

Aby sme to upresnili, toto zariadenie prišlo na trh ešte v roku 2020 no napriek tomu sa v ňom nachádza výkonný procesor A14 Bionic (5 nm) ako aj podpora 5G siete. Akúkoľvek úlohu, hru alebo aplikáciu vďaka tomu zvládne iPhone 12 mini bez najmenšieho zaváhania.

Pôvodná cena tohto zariadenia bola 799 € no keďže je na trhu už niekoľko rokov, dávno to neplatí. V súčasnosti ho totiž na Slovensku môžete kúpiť od 558 €, čo si overíte tu. Za zvýhodnené ceny ho má k dispozícii hneď viacero tunajších predajcov, takže si stačí iba vybrať toho, ktorý vám vyhovuje najviac.

Špičkové fotoaparáty, Face ID aj celodenná výdrž batérie 

My ešte dodáme, že skladové zásoby iPhonu 12 mini sa postupne míňajú, nakoľko toto zariadenie spoločnosť Apple už oficiálne nevyrába. Aj tak je však stále atraktívne, pretože má kvalitné dva fotoaparáty s nočným režimom a nádherným 4K videom na zadnej strane, odomykanie skrz Face ID vpredu či ochranu Ceramic Shield na displeji.

Samozrejmosťou je aj celodenná výdrž batérie vďaka 2 227 mAh akumulátoru či podpora rýchleho 20 W a bezdrôtového 12 W (MagSafe) nabíjania.

iPhone 12 mini je skrátka vydarený model, o ktorý bol nízky záujem a to je obrovská škoda. Jeho nákup dáva zmysel aj v roku 2023.

iPhone 12 mini je alternatíva pre 4,7″ iPhony

iphone 12 mini vs iPhone SE 2
Zdroj: Unsplash / TechieTech Tech

Apple urobilo s týmto zariadením zaujímavý krok, nakoľko zakomponovalo high-endové technológie do modelu, s relatívne kompaktnými rozmermi.

iPhone 12 mini má síce 5,4″ displej no jeho veľkosť je zhruba rovnaká (či dokonca ešte menšia) v porovnaní s iPhonom 6 / 6S / 7 / 8 / SE 2 a SE 3.

Každé z vymenovaných zariadení mal k dispozícii displej s uhlopriečkou 4,7″, na ktorú bolo zvyknutých obrovské množstvo Apple fanúšikov, pretože sa dobre ovládala v jednej ruke.

iphone 12 mini vs iPhone SE 2
Zdroj: Unsplash / TechieTech Tech

A keďže iPhone 12 mini nemá výrazné rámiky vo vrchnej a spodnej časti a rovnako neponúka Home Button spolu s Touch ID, v praxi sa používa neuveriteľne pohodlne.

Z nášho pohľadu je to skrátka ideálna alternatíva pre všetkých, ktorí v minulosti vlastnili klasický iPhone a nechcú veľký 6,1″ alebo 6,7″ displej.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2 začína byť opäť otázny!

Podporu bude dostávať ešte aspoň 3 roky

iPhone 12 mini
Zdroj: Unsplash / Onur Binay (úprava redakcie)

Na záver už iba zdôrazníme, že to že je iPhone 12 mini starší nie je v tomto prípade absolútne žiaden problém.

Vďaka jeho extrémne výkonnému procesoru sa používatelia môžu tešiť na prvotriednu softvérovú podporu ešte aspoň po dobu 2 – 3 rokov, pričom aj potom Apple sem-tam zverejní aktualizáciu, ktorá opraví chyby a zapláta bezpečnostné nedostatky.

Ak teda hľadáte ideálny smartfón v roku 2023, ktorý má malé rozmery, výkonný procesor, kvalitne fotí a je v ňom operačný systém iOS, iPhone 12 mini je pre vás ideálna voľba. Najvýhodnejšie ponuky na jeho nákup zobrazíte po kliknutí na tento odkaz.

Kúpte na svoj iPhone obal od Loopi

Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 12 mini, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Spomeňme napríklad tento silikónový obal s plastovou výstuhou, vnútornou semišovou výstelkou, podporou MagSafe a tiež animáciou len za 24,99 € alebo čistý transparentný obal, ktorého zadná plastová časť nezožltne, len za 14,99 €. Ak chcete podporu MagSafe a transparentný obal v jednom aj takáto možnosť existuje. Jej cena je 19,99 €.

Najlacnejším produktom v ponuke je potom Loopi Eco Case vyrobený z pšeničnej slamy. Len za 12,99 € ho môžete mať doma a keď ho prestanete používať, sám sa rozloží v komposte. Je to dostupné a veľmi ekologické riešenie.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -