iPhone 12 zaujal nejedného fanúšika spoločnosti Apple. Technologický gigant si stanovil cenník, pri ktorom vás najlacnejšie prevedenie vyjde na 799€ (iPhone 12 mini – 64GB). Jedná sa o špičkový smartfón, ktorý vám vydrží dva až štyri roky. Vďaka spoločnosti m:zone ho môžete získať na splátky bez navýšenia.

Modelová situácia (iPhone 12 mini a iPhone 12).

iPhone 12 mini

Ako typického zákazníka bežnej verzie iPhonu 12, sme si vybrali používateľa, ktorý vlastní iPhone 8 64GB a po troch rokoch plánuje výmenu. Jeho zariadenie javí známky bežného používania a spadá do kategórie “B” (podľa výkupných podmienok spoločnosti m:zone). Pri výkupe by malo hodnotu 212€.

- Reklama -

iPhone 12 mini (64GB)

Ak by bol predmetom medzigeneračnej obmeny základ ponuky, zákazník si musí pripraviť 799€. Nakoľko sa mu však odpočíta 212€ z tejto sumy, celková čiastka poklesne na 587€. Tie si môže rozrátať na 24 mesiacov bez navýšenia. V takomto prípade by ho stál iPhone 12 mini iba 24,46€/mesačne.

iPhone 12 (64GB)

Ak by chcel zákazník väčší model so 6,1″ displejom, mal by rátať so sumou 899€. Nakoľko sa mu opäť odpočíta 212€ zo starého zariadenia, celková čiastka poklesne na 687€. Tie si môže rozrátať na 24 mesiacov bez navýšenia. V takomto prípade by ho stál iPhone 12 iba 28,63€/mesačne.

Modelová situácia (iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max).

iPhone 12 Pro Max

Ako typického zákazníka luxusnejšej verzie iPhonu 12, sme si vybrali používateľa, ktorý vlastní iPhone X 64GB/iPhone XS Max 256GB a v roku 2020 plánuje výmenu. Jeho zariadenie javí známky bežného používania a spadá do kategórie “B” (podľa výkupných podmienok spoločnosti m:zone). Pri výkupe by mal takýto iPhone X hodnotu 348€ a iPhone XS Max 421€.

iPhone 12 Pro (128GB)

Ak by bol predmetom medzigeneračnej výmeny menší, 6,1″ model, zákazník by si mal pripraviť 1149€. Nakoľko sa mu však odpočíta 348€, celková čiastka poklesne na 801€. Tie sa dajú rozrátať na 24 mesiacov bez navýšenia. V takomto prípade by ho stál iPhone 12 Pro iba
33,38€/mesačne
. Podotýkame, že v tomto prípade by bola bonusom 128GB základná verzia (oproti 64GB).

iPhone 12 Pro Max (256GB)

Náš najnáročnejší zákazník, si bude kupovať absolútnu vlajkovú loď so stredne veľkým, 256GB úložiskom. Pripraviť by si mal 1369€. Nakoľko sa mu odpočíta 421€ zo starého zariadenia, celková čiastka poklesne na 948,00 . Tie si môže rozrátať na 24 mesiacov bez navýšenia. V takomto prípade by ho stál iPhone 12 iba 39,50 €/mesačne.

Záver

Ako sme už uviedli vyššie, špičkový telefón vás môže stáť aj 25€ mesačne. Pri tom, čo všetko ponúkne iPhone 12 je to z nášho pohľadu veľmi výhodná kúpa. Najväčším benefitom týchto splátok je, že sú absolútne bez navýšenia.

Nemusíte teda okamžite minúť sumu blížiacu sa 1000€ (aj keď ju máte pripravenú), ale pekne si ju rozrátate na 24 mesiacov. Nezabúdajte, že všetky vyššie vymenované iPhony budú mať po dvoch rokoch cca polovičnú hodnotu. To môžete zúžitkovať pri ďalšej výmene.

V prípade, že by ste si chceli tovar pripoistiť (PN, invalidita, smrť, úrazová hospitalizácia, krádež, asistenčné služby pre domácnosť) , suma vám každý mesiac narastie len o 2-3€ (v závislosti od modelu). Spoločnosť m:zone poskytuje aj predĺženú záruku alebo špeciálny balík m:zone care. Viac sa dozviete priamo u predajcu.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

5 KOMENTÁRE

      • Ahoj, teraz tu napíšem môj osobný názor a skúsenosť (nie je to nijak sponzorované). Pred rokom som menil svoje priateľke iPhone 7 32GB za iPhone 11 (zhodou okolností v mzone). Telefón nám vykúpili za cca 170€ (hodnotu na bazoši mal možno 200€ v danom stave). Jednalo sa o zariadenie bez jedného škrabanca na displeji ale za to s obitým hliníkovým šasi, bez príslušenstva a malo 78% zdravie batérie (na tento parameter ale pri výkupe nehľadeli). Celý proces trval asi 10 minút a po 15 minútach sme odhádzali s novým iPhonom 11 domov. Nemuseli sme nič fotiť, inzerovať, s nikým si písať, volať, stretávať sa atď. Samozrejme, že sa ten telefón dá predať za viac (pri drahších modeloch sú rozdiely trochu výraznejšie). Ja som však za túto službu s radosťou zaplatil tých cca 30€, pretože bola veľmi rýchla a pohodlná. Ak svoj starý iPhone navyše predáš za viac, ten nový si môžeš vziať na splátky spolu s vyššou akontáciou. Uzavrel by som to asi tak, že každému vyhovuje niečo iné. Z môjho pohľadu sa ale jedná o užitočnú iniciatívu, ktorú rád využijem aj v budúcnosti (bez ohľadu na to či s mzone spolupracujeme alebo nie).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here