Dnešný deň bol skutočne bohatý na úniky. iPhone 12/12 Pro príde s upraveným dizajnom, ktorý bude mať mierne pozmenený „notch“ na prednej strane. Evidentne to však nie sú všetky novinky. Jon Prosser dodáva, že novinka neprinesie roky žiadané USB-C!

iPhone 12 nebude mať USB-C

Vec, ktorú by privítal nejeden fanúšik jablkovej spoločnosti sa nebude konať ani v roku 2020. USB-C skrátka nie je iPhonu súdené a vyzerá to tak, že Apple tu za celú jeho existenciu ponúkne len 2 konektory, kým ich plne nenahradí bezdrôtovým nabíjaním.

Prvým bol široký, 30-pinový konektor, ktorý sme mohli nájsť vo všetkých modeloch po iPhone 5. Jeho nevýhodou neboli len rozmery ale aj fakt, že sa nedal používať obojstranne. Používatelia tak často bojovali so zapojením.

Apple prišlo s revolučným riešením ešte v roku 2012. V kompaktnejších rozmeroch predstavili 9-pinový Lightning, ktorý už okrem iného môžeme používať obojstranne. Doba však ide ďalej a my by sme tu radi videli moderné USB-C. Práve Apple bolo priekopníkom v tejto oblasti, keď ho v roku 2015 implementovala do MacBooku 12″ ako jediný port. No a hoci sa už USB-C medzičasom dostalo do iPadu Pro, v iPhone stále nie je a podľa informácii renomovaného leakera, Jona Prossera ani nebude.

Prečo nie je koncovka USB-C aj pri iPhone 11? Z istého pohľadu to dáva zmysel.
Prečo nie je koncovka USB-C aj pri iPhone 11? Z istého pohľadu to dáva zmysel.

Posledný Tweet hovorí, že Apple sa klasického Lightningu bude držať naďalej aj v roku 2020. Netvrdíme, že by sme voči tomuto konektoru niečo mali. Na druhej strane sme ale presvedčení, že USB-C by bolo lepšou voľbou vo všetkých smeroch. Vezmite si už len to, že by ste nemuseli nosiť na cesty viacero nabíjačiek ale postačila by vám jedna, z ktorej by ste doplnili šťavu na iPhone, iPade a MacBooku.

Ťažko povedať, prečo v Apple nechcú tento konektor zmeniť, predsa len ide o maličkosť, ktorá by potešila milióny používateľov po celom svete. Na druhej strane už o rok má prísť model, ktorý nebude mať žiaden konektor. V Apple možno nechcú „zbytočne“ investovať do technológie, ktorú za 12 mesiacov aj tak vymenia…

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na interaktívnu mapu, ukazujúcu šírenie koronavírusu v priamom prenose.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.