Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple skutočne minimalizuje výrez na prednej strane iPhonu 12 Pro. Face ID sa ale iba nezmenší, úplne zmení tvar. Jon Prosser sa dnes postaral o únik, ktorý nám to veľmi podrobne ukazuje. Pozrite sa, ako to bude celé vyzerať.

iPhone 12 – unikol dizajn výrezu na prednej strane.

Na internet sa každý rok dostávajú rôzne veci, ktoré nám predčasne ukazujú dizajn jablkových zariadení. Kým v minulosti malo Apple problémy s fyzickými fotografiami, dnes je to skôr problém so schémami a CAD obrázkami. Jon Prosser je jeden z najpresnejších a najrelevantnejších leakerov, ktorý nám pravidelne odkrýva utajené informácie zo sveta Apple. Áno, bol to práve on, kto napríklad správne tipoval predstavenie iPhonu SE 2. generácie alebo jeho začiatok predaja.

Netvrdíme samozrejme, že všetky úniky musia byť 100%. V drvivej väčšine však bývajú pravdivé a v tomto prípade o tom vôbec nepochybujeme. Jon na svojom Twitter účte zdieľal fotografie, ktoré predstavujú uniknuté schémy notchu, pre pripravovaný iPhone 12/ 12 Pro. Zariadenie bude predstavené až niekedy v septembri alebo októbri. Môžeme teda povedať, že jeho dizajn poznáme v slušnom predstihu. No a čo sme sa dozvedeli?

iPhone 12 - unikol dizajn výrezu na prednej strane. Bude menší.

Samotný výrez pre Face ID bude zmenešný. Pôjde o dosť značný rozdiel oproti tomu, čo nám iPhone ponúka dnes. Apple však zmení aj zaoblenie v hornej časti rámika. Po novom bude pôsobiť oveľa ostrejšie. Nakoľko sú senzory pre Face ID dosť rozmerné, notch bude musieť byť stále veľký. V záujme šetrenia miesta ale Apple presunie mikrofón do hornej časti rámika.

Celkovo potom iPhone 12/12 Pro prinesie nový dizajn a nové technológie, na ktoré sa môžeme tešiť. Zariadenie bude mať vo vrcholnej verzii aj LiDAR skener alebo možnosť pripojenia Apple Pencil na bočnej strane cez podobný konektor, aký nájdeme na iPade Pro. Okrem iného by sme nemali zabúdať ani na kvalitnejšie reproduktory či hrubšie plastové komponenty, ktoré v rámiku oddelujú antény pre 5G. Kto sa už nevie dočkať?

iPhone 12 - unikol dizajn výrezu na prednej strane. Bude menší.
iPhone 12 – unikol dizajn výrezu na prednej strane. Bude menší.
Prečítajte si tiež  iPhone 6S vraj nebude taký úspešný ako iPhone 6!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.