Apple predstavilo iPhone 12 a veľa z vás sa už nevie dočkať chvíle, kedy si ho vybalí z krabice. Práve sa k nám dostala informácia, že to bude o poznanie neskôr, v porovnaní s inými krajinami. Smartfón sa nestíha vyrábať a na Slovensku bude dostupný až v druhej vlne predajov.

iPhone 12 príde na Slovensko neskôr.

Záujem o nové iPhony býva každý rok enormný. Obchodníci vybavujú jednu objednávku za druhou a telefóny predávajú ako na bežiacom páse. Dostupnosť bola v posledných rokoch lepšia v porovnaní s minulosťou. Slovensko malo napríklad nový iPhone 11 v rámci prvej vlny predajov. V roku 2020 sa to žiaľ opäť zmení.

Ako iste viete, technologický gigant má určité problémy v dodávateľských reťazcoch. iPhone 12 sa nestíha vyrábať a už teraz je jasné, že firma na začiatku nezasýti celý trh. Niektorí fanúšikovia si budú musieť počkať do novembra na iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max.

No a pokiaľ ste sa tešili, že si už 23. októbra urobíte radosť so 6,1″ iPhonom 12 alebo iPhonom 12 Pro, máme pre vás zlú správu. Z viacerých zdrojov máme potvrdené, že Slovensko spadá až do druhej vlny predajov. Telefón sem príde neskôr ako napríklad do susedného Česka alebo Rakúska (kde bude dostupný 23.10).

Očakávaný začiatok predaja iPhonu 12 na Slovensku

iPhone 12

S podobným triedením na viacero „vĺn“, sme stretli aj v minulosti. Naposledy si to pamätáme pri iPhone XS (opravte nás ak sa mýlime). Minuloročný model bol dostupný ihneď. Zariadenie ste si u nás zakúpili v rovnaký deň, ako všade inde vo svete.

Oficiálne dátumy spustenia predajov iPhonu 12 na Slovensku zatiaľ nepoznáme. Ak sa ale pozrieme do minulosti, druhá vlna meškala vždy cca 7-14 dní. Nakoľko vieme, že bude silný nedostatok kusov a vezmeme do úvahy horší scenár, prvé 6,1″ modely dorazia k slovenským zákazníkom až 6. novembra.

Tento dátum vám môže byť povedomý. V rovnaký deň sa začínajú predobjednávky na iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max. Globálny predaj štartuje 13. novembra. Pokiaľ vás zaujímajú tieto dva modely, momentálne nie je jasné, či budú dostupné už v prvej alebo až druhej vlne predajov.

Opäť ale stačí nahliadnuť do minulosti a pozrieť sa na iPhone X alebo iPhone XR. Obe zariadenia mali spoločný neskorší začiatok predajov. Napriek tomu boli ale v prvý deň dostupné takmer všade (vrátane Slovenska). Na predbežné závery si teda počkajme.

Prečítajte si tiež  Výsledky volieb 2023: Kde ich môžem sledovať naživo?

Svojej vytúženej verzie sa nemusíte dočkať ani v druhej vlne

Nakoniec ešte jedna dôležitá informácia. Keďže bude iPhone 12 nakupovať doslova celý svet, zásoby sa rýchlo minú. Pokiaľ si teda na Slovensku počkáte o 1-2 týždne dlhšie, stále to neznamená, že v ponuke nájdete vami vytúženú verziu.

Niektoré farby alebo kapacity nemusia byť dostupné. Apple urobí všetko preto, aby skladové zásoby doplnilo čo najrýchlejšie. Dodávateľské reťazce ale majú svoje limity, ktoré sa oklamať nedajú.

Vyššie uvádzané informácie nám zatiaľ nepotvrdil žiaden predajca. V následujúcich hodinách by sme mohli vedieť o predajoch viac. Zostaňte trpezliví.

Do komentára nám napíšte, na ktorý iPhone čakáte vy…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.