S takzvanými repasovanými iPhonmi sa v posledných rokoch akoby roztrhlo vrece. Výnimkou nie je ani spoločnosť Apple, ktorá ich predáva pod označením Apple Certified Pre Owned a my sme sa im venovali v tomto článku. Teraz sa firma rozhodla, že na trh uvedie repasovaný iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Pre používateľov to môže byť zaujímavá kúpa.

Ako už vyplýva z ich názvu, zariadenia sú skontrolované a prešli certifikačným procesom spoločnosti Apple, čo inými slovami znamená, že sú v 100 % stave. Firma má v ponuke na svojich internetových stránkach viacero farebných prevedení a takisto rôzne kapacity. Vyberie si teda každý.

V porovnaní s úplne novými kúskami, ktoré spoločnosť Apple takisto predáva (s výnimkou iPhonu 12 Pro) sú tie repasované o približne 15 % lacnejšie.

Prečítajte si tiež  Viete, že aj na Slovensku repasujú počítače Mac? Čo všetko to obnáša?

Zákazníci na nich teda ušetria desiatky či stovky eur v závislosti od verzie a rozdiely oproti novým kúskom budú hľadať iba veľmi ťažko. Dôkazom je naše staršie video pod týmto odstavcom, ktoré vám to ukáže:

Ak si kúpite repasovaný iPhone od Apple, takisto môžete automaticky počítať aj s tým, že bude odomknutý na všetky siete a prejde fabrickou vymenenou batérie so 100 % zdravím + vodeodolnosťou. Firma tiež vymieňa všetky komponenty, ktoré vykazujú známky poškodenia alebo prílišného opotrebovania. Je to teda TOP stav bez akýchkoľvek odrenín, škrabancov alebo prasklín.

V bielej Apple Certified Pre Owned krabici potom nájdete štandardný obsah na čele s USB-C káblom, no bez 20 W adaptéra (čo však platí aj pre nové kúsky). Apple tu prikladá aj papierové manuály, spinku na vyťahovanie SIM karty a na všetko vám dáva štandardnú 1 ročnú záruku.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Týmto sa dostávame aj do poslednej časti článku, v ktorej vám žiaľ musíme oznámiť, že repasovaný iPhone 12 a iPhone 12 Pro od Apple budete môcť zatiaľ získať len na americkom trhu. Našťastie sa však tieto produkty postupom času rozšíria do ponuky technologického giganta po celom svete a odtiaľ ich skupujú aj slovenskí predajcovia.

V priebehu mesiacov tak môžete získať repasovaný iPhone 12 za skutočne rozumnú cenu a bez ďalších kompromisov. Dávajte si ale pozor, aby mal repas certifikáciu Apple Certified Pre Owned. V opačnom prípade nemusí mať takú kvalitu, pretože neprešiel rukami spoločnosti Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -