Každý výrobca smartfónov sa pokúša dostať do svojej vlajkovej lode to najlepšie z najlepšieho. Výnimkou nie je ani Apple. Hoci sa iPhone 12 nedočká vymožeností, ktorými sa chváli konkurencia, sám prinesie niečo špeciálne. Týka sa to fotoaparátu.

iPhone 12 prinesie revolučný fotoaparát

Inžinieri v Cupertine sa opäť zamerali na zlepšenie kvality obrazu. Tento rok to dosiahnú zvýšením rýchlosti prenosu svetla. Pomôcť majú úplne nové moduly objektívov 7P (7 prvkové). Oproti minulému roku je to značný pokrok.

Ako iste viete, už iPhone 11 Pro má špičkový fotoaparát. Jeho klasický širokouhlý objektív obsahuje 6 prvkov, zatiaľ čo ultraširokohulý objektív „len“ 5 prvkov. Výsledné fotografie z iPhonu 12 budú ešte dokonalejšie.

Podpora posunu snímača + LiDAR skener

Aby toho nebolo málo, vrcholový model iPhone 12 Pro Max, dostane aj technológiu s podporou posunu snímača. Toto vylepšenie funguje vďaka gyroskopu, ktorý dokáže pozorovať všetky pohyby zariadenia. Informácie odošle do čipu a ten spracuje výsledný obraz tak, aby pôsobil jasnejšie. Týka sa to fotografie a takisto aj videa.

Už dlhodobo sa tiež hovorí, že všetky tohtoročné iPhony 12 prinesú väčšie snímače. To znamená viac svetla (čo bude pozitívum napríklad vo večerných hodinách, keď je šero).

Prémiové verzie rátajú aj s LiDAR skenerom. Ten pomôže zaostrovať a takisto natáčať video v noci. Vyzerá to na slušný počet inovácií, čo poviete? iPhone 12 sa ukáže pravdepodobne až v prvej polovici októbra. Predaj začne o niekoľko dní neskôr.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 7 s duálnym fotoaparátom ako iPhone Pro?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.