Spoločnosť Apple pripravuje nový iPhone 12. Predstaví sa v štyroch samostatných verziách. Tá najmenšia dostane len 5,4″ displej. Bude sa jednať o jediný model v ponuke, pri ktorom vraj postrehneme zmenšenie výrezu. Dôvod je prostý.

iPhone 12 (5,4″) a menší notch

Pôvodne mala byť táto zmena prítomná pri všetkých prevedeniach. Teraz nad tým visí otáznik. Apple zachová výrez vo vrchnej časti displeja v takmer pôvodnej veľkosti.

Týkať sa to ale nebude základného iPhonu 12 s 5,4″ uhlopriečkou. Tento model môže mať mierne zredukovaný notch.

S dnešnou správou prišiel analytik Ming-Chi Kuo. Vo všeobecnosti patrí medzi najpresnejších na svete a preto mu plne dôverujeme. Zo svojich zdrojov, (ktoré pochádzajú z dodávateľských reťazcov) vyzistil, že Apple plánuje viditeľné zmenšenie výrezu len pre jeden model.

Nebude to žiaden veľký rozdiel. Drobné korekcie ale postrehnete voľným oko. Nakoľko bude mať iPhone 12 menšiu, len 5,4″ uhlopriečku dizajnéri sa museli „vyhrať“ s informáciami vo vrchnej časti používateľského rozhrania (čas, dátum, signál, atď). Súčasná veľkosť notchu im to mierne skomplikovala.

Dnešnú správu potvrdil aj dávnejší únik displejov. Redakcia magazínu Macrumors vtedy porovnala rozmery výrezov a dospela k zaujímavým záverom. Ten novší bude o cca 1/7 menší oproti predchodcovi.

Uvidíme ako to dopadne v realite. Popravde nám príde trochu divné, že by sa notch zmenil len pri jednom modeli. Povedal to ale Ming-Chi Kuo a ten sa mýli málokedy. Nechajme to teda radšej na októbrový event.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vraj opäť spomaľuje iPhony. Deje sa to po aktualizácii na iOS 14.5 a trpí aj iPhone 12
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.